Jackbeat - sequencer dla muzyków

Program Jackbeat 0.6.1 to dobry wybór dla osób zainteresowanych samodzielnym tworzeniem prostych ścieżek dźwiękowych. Szeroki wybór instrumentów oraz intuicyjny interfejs to podstawowe zalety tej aplikacji, które sprawią, że tworzenie nowych melodii jest łatwe i przyjemne.

Narzędzie jest łatwym w obsłudze sequencerem, czyli generatorem sekwencji dźwięków z których można stworzyć bardzo skomplikowane podkłady muzyczne. Do wyboru mamy nieograniczoną liczbę ścieżek, a każda jest niezależnie definiowana przez rodzaj, wysokość i głośność dźwięku. Główne opcje programu to: tempo odtwarzania, metrum i całkowita długość sekwencji. W razie potrzeby można włączyć odtwarzanie tylko jednej ze ścieżek, aby dograć każdy szczegół melodii. Wszystkie zmiany w ustawieniach są wykonywane podczas odtwarzania (w czasie rzeczywistym), dzięki czemu użytkownik może na bieżąco sprawdzać brzmienie całego utworu. Pliki zapisywane są w postaci formatu Jackbeat (*.JAB) i archiwizowane w formacie TAR.

Warta uwagi jest też możliwość dołączenia do każdej ze ścieżek różnorodnych efektów dźwiękowych, takich jak echo, przesterowanie czy pogłos. Umożliwia to współpraca programu z wtyczkami LADSPA (Linux Audio Developer's Simple Plugin API).

Pobierz plik