Jade Empire - BioWare chce kontynuacji

Jeśli jest jakakolwiek gra od BioWare, na którą czekam równie mocno co na Mass Effect 3 to jest to właśnie Jade Empire 2. O możliwej kontynuacji gry studio debatuje już od dłuższego czasu, wszystko wskazuję, że coś się w tej materii ruszyło.

Na targach Eurogamer Expo 2011 temat znowu wypłynął na światło dzienne. Ray Muzyka przyznaje, że Jade Empire to IP, którego wspólnie z Gregiem Zeschuk są wielkimi pasjonatami. Wierzą też w powodzenie marki w przyszłości. Co jednak najważniejsze, okazało się, że BioWare szuka obecnie właściwego sposobu by wskrzesić kultowy już tytuł. Co prawda deweloper pracuje obecnie nad kilkoma większymi projektami, ale nie wyklucza, że w niedalekiej przyszłości Jade Empire powróci.

Jest to naprawdę rewelacyjna wiadomość. Mam tylko nadzieję, że ewentualna kontynuacja nie pójdzie za obecnie panującą modą i nie stanie się MMO. Trzeba jednak przyznać, że powrót Jade Empire jest całkiem możliwy. Jak dobrze wiemy początek przyszłego roku to zarazem finał Mass Effect 3. Czy zatem właśnie ta marka zaklei powstałą po kosmicznej sadze dziurę.

Przeczytaj też o innych, najnowszych produkcjach studia, Dragon Age 2 i Mass Effect 2