Jagex ujawnia szczegóły nowej gry

Jagex, twórcy wielokrotnie nagradzanej gry fantasy-MMORPG RuneScape, ujawniają dziś szczegóły nowej gry, osadzonej w magicznym świecie Gielinor.

Chronicle: RuneScape Legends (tytuł roboczy) ukaże się prawdopodobnie w przyszłym roku na PC/Mac, tablety oraz inne urządzenia mobilne i będzie kolekcjonerską grą karcianą. Za pomocą kart żywej księgi gracze będą mogli tworzyć przygody, a tym samym wspólnie z innymi rozwijać fabułę. Przeciwnikami będą klasyczni bossowie znani z RuneScape, a także inni gracze.

Chronicle: RuneScape Legends został po raz pierwszy ujawniony podczas RuneFest w sobotę 11 października w Tobacco Dock w Londynie. James Sweatman, główny projektant Chronicle: RuneScape Legends, powiedział: – Nad tytułem pracowaliśmy od początku roku. Chcemy, aby gra była nie tylko zabawna i ciekawa, ale przede wszystkim bazowała na bogatej historii RuneScape. W najbliższych miesiącach będziemy ujawniać kolejne szczegóły dotyczące samego tytułu, jak również jego debiutu na tablety i smartfony.

Jagex ujawnia szczegóły nowej gry

– RuneScape jest podstawą sukcesu naszego studia już od 13 lat. Dzięki Chronicle: RuneScape Legends tytuł zostanie wzbogacony jeszcze bardziej. Jest to bardzo ważny krok dla Jagex, ponieważ przyjmujemy zupełnie nową grę do „rodziny RuneScape”. Chronicle to dla nas ukoronowanie 2014 roku, w którym RuneScape znakomicie się rozwinęło – dodał Phil Mansell, wiceprezydent RuneScape.