Jagged Alliance znowu w akcji

Jeszcze tej jesieni na nasze monitory powróci seria Jagged Alliance. Trzecia odsłona tej turowej gry strategicznej pojawi się po ponad dziesięciu latach od ukazania się poprzedniej części. Prawdopodobnie właśnie w związku z tym faktem gra otrzymała podtytuł Back in Action, czyli znowu w akcji.

Jagged Alliance 2 to ostatnia pełnoprawna część serii. Ukazała się w 1999 roku, a po niedługim czasie pojawił się jeszcze dodatek Unfinished Business. Od tamtej chwili seria pozostawała w uśpieniu. Teraz jednak zapowiedziano oficjalną datę premiery jej kolejnej części o podtytule Back in Action, która trafi do sprzedaży 18 października w USA i trzy dni później w Europie.

Gracz znowu będzie mógł pokierować oddziałem najemników. Ich zadaniem będzie obalenie bezwzględnego dyktatora w fikcyjnym kraju Arulco. Będą oni mieli do dyspozycji spory arsenał broni, ale zastosują także dyplomację i handel w celu zapewnienia oddziałowi odpowiednich zapasów.

Zobacz również:

  • Kultowa seria powraca! Jagged Alliance 3 na zwiastunie

Gra oferuje teraz w pełni trójwymiarowe środowisko ze szczegółowymi modelami postaci i otoczenia. Mechanika rozgrywki będzie łączyła elementy gry RTS i strategii turowej. Więcej informacji na temat Jagged Alliance: Back in Action można znaleźć na oficjalnej stronie. Twórcą gry jest studio bitComposer Games. Jest ona przeznaczona na platformę Windows PC.