Jaguar najszybszy

Apple podaje, że nowa wersja systemu operacyjnego Mac OS X, znana pod nazwą kodową Jaguar, jest najszybciej sprzedającym się systemem operacyjnym w historii firmy.

W ciągu pierwszego weekendu po premierze systemu w wersji 10.2 sprzedano na całym świecie ponad 100 000 jego egzemplarzy. Według Apple, absolutny rekord pobito w piątek po południu, kiedy to właścicielami Jaguara stało się ponad 50 000 miłośników Macintoshy. Nie da się jednak ukryć, że tak pokaźna liczba chętnych na nowy system związana była z licznymi promocjami, oferowanymi przez sprzedawców.

Do nowej wersji systemu wprowadzono szereg poprawek, mających zwiększyć szybkość jego działania, stabilność i wygodę użytkowania. W systemie znalazła się także szósta edycja oprogramowania multimedialnego Quick Time oraz mechanizmy obsługujące nową wersję protokołu IPv6.

W skład Jaguara, weszło także wiele aplikacji, wykorzystujących możliwości nowego systemu, m.in.: nowe oprogramowanie do obsługi poczty elektronicznej, klient Instant Messaging, technologia pozwalająca na szybsze i dokładniejsze wykrywanie i identyfikację urządzeń pracujących w sieci oraz aplikacja o nazwie "Inkwell", rozpoznająca pismo odręczne.

Cena nowego systemu wynosi 169 Euro.

Więcej informacji:

http://www.apple.com