Jailbreak Redsn0w 0.9.7b1 dla iOS 4.2.1 już dostępny

W Sieci pojawił się jailbreak dla posiadaczy iPhone’ów, iPodów i iPadów z oprogramowaniem iOS 4.2.1. Nowa wersja Redsn0w działa stabilnie z paroma wyjątkami.

Jailbreak Redsn0w dla iOS 4.2.1 pojawił się w Sieci. Wersja oznaczona numerem 0.9.7b1 to ciągle beta, jednak pracująca stabilnie i pozwalająca korzystać z większości funkcji.

Z nowego jailbreaka skorzystać mogą posiadacze iPhone'a 4, iPada oraz iPoda Touch 4G z nowym iOS 4.2.1. Niestety do instalacji Redsn0w 0.9.7b1 wymagane jest posiadanie Maca. Właściciele pecetów z systemem Windows muszą jeszcze poczekać.

Jailbreak Redsn0w 0.9.7b1 posiada kilka błędów. Po jego instalacji nie działać będzie Bluetooth. Na iPhonie 4 oraz iPadzie mogą także wystąpić problemy z odtwarzaczem muzycznym.

Twórcy jailbreaka zaznaczają, że zdają sobie sprawę z problemów i są w trakcie ich naprawiania. Nowa wersja beta rekomendowana jest tylko bardziej zaawansowanym użytkownikom. Większość powinna poczekać na w pełni działające wydanie, które powinno się pojawić już w najbliższym czasie.