Jak Amazon Appstore rywalizuje z Android Market

Podobno w Android Market jest wszystko czego trzeba, a nawet więcej, jak uważają krytycy otwartego systemu dodawania aplikacji. Czym więc stara się pozyskiwać klientów sklep Amazon? Oferuje oprogramowanie, którego nie ma w sklepie Google np. dlatego, że zostało stamtąd wyrzucone oraz jedną darmową aplikację komercyjną każdego dnia.

Po wejściu Amazon Appstore na rynek pojawiło się w nim spor promocji i tytułów, które można kupić wyłącznie tam. Gra Angry Birds Rio przez pewien czas było dostępna za darmo, a firma PopCap zdecydowała się sprzedawać swój tytuł Chuzzle tylko w Appstore.

Każdego dnia ze sklepu Amazon można pobrać jedną darmową aplikację. Dzisiaj jest to gra PacMan firmy NAMCO BANDAI, która normalnie kosztuje 5 dolarów. Niedawno był to program Gaia GPS za 10 dolarów.

Zobacz również:

Appstore może też stać się sklepem, w którym miejsce dla siebie znajdą tytuły wyrzucone z Android Market. Przykładem jest program Easy Tether pozwalający na korzystanie z mobilnego internetu na komputerze. Zniknął ze sklepu Google, ale jest dostępny w odpowiedniku Amazon.

W tym tygodniu z Android Marktet wyrzucono także emulatory konsol dewelopera Yongzha. Nie są one dostępne w Appstore, ale kto wie, czy nie będą w przyszłości. Póki co w obu sklepach z aplikacjami można pobrać programy o podobnych możliwościach. Należy jednak zauważyć, że legalność ich użytkowania jest kwestią dyskusyjną.

Amazon Appstore znacznie ułatwiłby życie użytkowników, gdyby przygotował prostą aplikację do korzystania ze swojego sklepu. Takie pojawią się pewnie w wersji natywnej na zapowiedzianych tabletach Amazon.

Nie jest to jednak głównym problemem Appstore dla polskich użytkowników. Na razie jest on dostępny tylko w USA. Całkiem prawdopodobne jednak, że po uregulowaniu sytuacji związanej z kontrowersyjną nazwą i ustabilizowaniu się na rodzimym rynku, sklep rozszerzy swój zasięg również na inne kraje.

Po więcej informacji związanych z systemem Android zapraszamy do serwisu AndroidLife.