Jak Nvidia pomogła w tworzeniu wizualizacji nowych mercedesów

Firma Nvidia się chwali: dla podkreślenia możliwości swoich produktów opisała interesujący przypadek grafika komputerowego - Jaffa Pattona - wykonującego projekty dla koncernu Mercedes Benz.

Efekt pracy Jeffa Pattona

Efekt pracy Jeffa Pattona

Kolejny projekt Jeffa Pattona

Kolejny projekt Jeffa Pattona

Polecamy:

Zobacz też:

Jeff Patton to grafik komputerowy mogący się pochwalić wieloma sukcesami zawodowymi oraz szerokimi umiejętnościami z zakresu Autodesk 3ds Max 3D i renderowania Nvidia Mental ray.

Na swojej stronie prezentuje on m.in. szereg interesujących grafik samochodów. Muszą one być naprawdę dobrze wykonane skoro w 2010 roku zwróciła się do niego z pewną propozycją jedna z najbardziej szanowanych firm na rynku motoryzacyjnym - Mercedes Benz.

Znany producent samochodów zaproponowała mu wykonanie szaty graficznej strony internetowej i reklam. Jego zadaniem było wkomponowanie stworzonych komputerowo samochodów w odpowiednie tło w taki sposób, aby ich kształty podkreślało odbijające się od karoserii światło.

Patton rozpoczął pracę nad projektem korzystając z oprogramowania 3ds Max wraz z mental ray oraz pracującego na procesorze silnika renderującego V-Ray firmy Chaos Group. Niestety nie był zadowolony z procesu obróbki, który trwał bardzo długo. Aby to zmienić zdecydował się więc na skorzystanie z oprogramowania renderującego Nvidia iray oraz wyposażenie swojego komputera w korzystające z 6-gigabajtowych pamięci karty Nvidia Quadro 6000 oraz Tesla 2070.

Już w trakcie pracy nad pierwszym projektem grafik stwierdził, że decyzja, którą podjął była trafna.

"Do tej pory obróbka jednego obrazu w tak dużej rozdzielczości na procesorze zajmowała mi około godziny. Z iray i Quadro byłem w stanie zrobić to samo w osiem minut - OSIEM minut! Możliwość tak szybkiej pracy to ogromna korzyść" - powiedział Patton.

Warto zauważyć, że skoro wszystkie operacje wykonywane były przez procesor graficzny (GPU), procesor CPU był "wolny" i gotowy do wykonywania innych zadań.

Efekty pracy Pattona możecie znaleźć w ramce, natomiast jego pozostałe projekty pod tym adresem.