Jak Vista przyjmuje się w Microsofcie?

Na blogu systemu Windows Vista pojawiły się statystyki przyjmowania Visty i Office 2007 w Microsofcie. Okazuje się, że olbrzymia część pracowników korporacji używała tych dwóch produktów już na etapie RC1.

Nie ma chyba większej porażki dla firmy produkującej oprogramowanie niż niechęć jej pracowników do używania tychże aplikacji. I to niezależnie od faktu, co wpływa na decyzję użytkowników - czy to ociężałość, czy trudność w obsłudze...

Tymczasem okazuje się, że przyswojenie Visty i Office 12 (2007) postępuje w Microsofcie bardzo szybko. Nawet jeśli przyjąć, iż decyzje o instalacji wydawane są z góry - co nie musi być prawdą w każdych okolicznościach - liczby robią wrażenie.

I tak: na etapie Release Candidate 1 (RC1) z ponad 70 tysięcy pracowników MS ponad 50 tysięcy (!) używało Office 2007 i ok. 40 tys. - Visty. Po publikacji drugiej bety Office 2007 więcej użytkowników zainstalowało ją w następcy Windows XP niż w XP.

Jak Vista przyjmuje się w Microsofcie?

Wykresy "przyjmowania się" Visty i Office 2007 wśród pracowników Microsoftu (źródło: Windows Vista Blog)

Spośród innych aplikacji pakietu największą popularnością cieszyły się OneNote, Visio, Groove i Project (niektóre z nich omawiamy w dostępnym nieodpłatnie Starter Kicie nt. Office 2007 - patrz ta strona).

Warto zajrzeć: Windows Vista Blog (witryna w języku angielskim)