Jak dobrze radzi sobie Xbox? Microsoft podał wyniki, będziecie zaskoczeni

Microsoft podzielił się z nami wynikami finansowymi za ostatni kwartał. Jak radzą sobie "zieloni" w nowej generacji konsol? Będziecie zaskoczeni.

Microsoft z reguły niechętnie ujawnia wyniki finansowe konsol z rodziny Xbox. Tym razem jednak był poniekąd do tego zmuszony. Amerykański producent opublikował bowiem raport finansowy za drugi kwartał roku podatkowego 2021 (który skończył się 31 grudnia).

Jak wynika z opublikowanych danych, tak dobrego okresu Xbox w swojej historii jeszcze nie miał. Pomimo silnej konkurencji ze strony Sony (i PlayStation 5), nowe konsole Microsoftu - Xbox Series X i Xbox Series S oraz abonament Game Pass były "motorem napędowym" marki.

Przychody z gier, które obejmują zarówno działalność firmy na Xbox i PC, po raz pierwszy w historii wyniosły ponad 5 miliardów dolarów. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, Microsoft zanotował na tym polu 51% wzrost.

Na ten sukces składa się kilka elementów. Przede wszystkim usługi - Xbox Game Pass ma już 18 milionów aktywnych abonentów, to o trzy miliony więcej niż we wrześniu 2020 roku. Dodatkowo z Xbox Live korzysta już ponad 100 milionów graczy na wszystkich kompatybilnych platformach.

xbox game pass

Oczywiście nie bez znaczenia dla sukcesu Microsoftu była również premiera Xbox Series X i Series S. Tylko w ostatnim kwartale sprzedaż urządzeń z logo Xbox wzrosłą o 86%. Microsoft ujawnił, że nowe konsole są najszybciej sprzedającymi się urządzeniami w historii marki. Rezultat ten pewnie mógłby być znacznie lepszy gdyby nie trudności z dostępnością konsol.

xbox series x

Microsoft optymistycznie patrzy w przyszłość i szacuje, że kolejny kwartał powinien przynieść kolejny wzrost przychodów, tym razem na poziomie około 40%.

Jak doskonale widać, nowa generacja konsol była wypatrywana z utęsknieniem przez miliony graczy na całym świecie. Pomimo ogromnego sukcesu PS5, które zostało najszybciej sprzedającą się konsolą w historii gamingu, również inni producenci mogą liczyć na sukces, bowiem zapotrzebowanie na nową technologię jest tak duże.

Teraz pozostaje nam już tylko czekać na zapowiedź i prezentacje pierwszych wielkich gier od wewnętrznych zespołów Microsoftu.

Zobacz również: Wiedźmin 3: Dziki Gon gorszy od The Last of Us Part II?