Jak dodać muzykę do relacji na Instagramie?

Wiele razy widziałeś relacje na Instagramie z muzyką, ale nie wiesz, jak dodać ją na swoich InstaStories? Odpowiadamy!

fot. Pexels.com

InstaStories w ostatnim czasie zyskały nawet większą popularność, niż zwykłe posty na Instagramie. Nie ma w tym nic dziwnego - żeby dowiedzieć się, jak się mają nasi znajomi, dużo łatwiej przejrzeć krótkie rolki niż posty. Dodatkowo relacje często wyglądają atrakcyjnie dzięki ozdobom i oznaczeniom, a niedawno również pojawiła się możliwość dodawania do nich dźwięku.

Dlaczego jest to ważna aktualizacja?

Dla jednej części użytkowników relacje z dźwiękiem są dobrym sposobem, żeby zatrzymać swoich widzów na dłużej, zwłaszcza jeśli dodawane piosenki są im znane. Natomiast dla innych jest to coś, co sprawi, że relacje będą ciekawsze niż inne, a więc czas spędzony w aplikacji będzie przyjemniejszy. W tej sytuacji wygrywają obie strony.

Zobacz również:

  • Threads, konkurencja Twittera od Facebooka, już dostępny. Niestety nie w Polsce
  • Instagram i Facebook będą płatne! Nowa subskrypcja już w drodze

Jak dodać muzykę do relacji na Instagramie?

Żeby kontent wyglądał bardziej atrakcyjnie, wystarczy wykonać 3 kroki:

  1. Utwórz relację
  2. Kliknij przycisk naklejki w prawym górnym roku
  3. Wybierz dźwięk

Zwróć uwagę, że wybierać dźwięki możemy w trzech zakładkach - Zapisane, Dla Ciebie oraz Przeglądaj. W zakładce Zapisane są dźwięki, które możesz zapisać, oglądając inne relacje lub Instagram Reels. Do zakładki Dla Ciebie trafi muzyka, podobna do tej, której słuchasz lub dodajesz w aplikacji. W zakładce Przeglądaj znajdziemy mnóstwo dźwięków posegregowanych na podstawie gatunku oraz nastroju.

Mamy również możliwość edytowania sposobu pokazywania wybranego dźwięku. Wystarczy przeciągnąć w bok, żeby zobaczyć wszystkie efekty i wybrać ten, który najlepiej pasuje do naszej koncepcji. Niżej można wybrać wycinek piosenki, który będzie odtwarzany w relacji.

Polecamy: Zobacz najlepsze promocje na iPhone'y!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: