Jak doładować konto przez Internet?

Jeśli posiadasz telefon na kartę, możesz go doładować przez Internet. W jaki sposób? Oto, jak przebiega taka operacja u kilku popularnych operatorów GSM w Polsce.

Spis treści

Orange

Na stronie doładowań Orange wpisuje się w okienku numer telefonu do doładowania, potwierdza go ponownym wpisem w okienku obok, podaniem niżej adresu e-mail, a następnie można wybrać wartość doładowania. Przewidziane stawki to od 5 PLN do 200 PLN, przy czym warto zauważyć, że przy doładowaniach za 100 i 200 PLN użytkownik otrzymuje dodatkowo 10 i 30 PLN (odpowiednio). Można również wpisać posiadany kod promocyjny.

Strona doładowania Orange

Strona doładowania Orange

Pod oknami z kwotami widać loga obsługiwanych banków oraz kart kredytowych. Po wyborze należy zaznaczyć zapoznanie się z regulaminem oraz zdecydować, czy trzy pozostałe opcje nam odpowiadają, a następnie klikamy Dalej. Po dokonaniu płatności otrzymamy potwierdzenie zakupu doładowania.

T-Mobile

W T-Mobile strona doładowania znajduje się w Strefie Klienta. Tu operacja wygląda nieco inaczej. Najpierw wpisujemy numer telefonu do zasilenia, potwierdzamy poprzez ponowne wpisanie, a następnie ręcznie wybieramy kwotę, jaką ma być zasilne konto. Pod spodem, w kolejnym okienku, wybieramy numer telefonu, na który ma przyjść potwierdzenia doładowania oraz podajemy e-mail. Zaznaczamy zapoznanie się z regulaminem i klikamy Sprawdź Dane. Jeśli wszystko jest w porządku, przechodzimy do strony z wyborem sposobu płatności.

Strona doładowania w T-Mobile

Strona doładowania w T-Mobile

Na końcu operacji otrzymujemy sms-owe potwierdzenie doładowania konta na podany numer oraz maila na podany adres.

Play

Doładowania w Play mogą być dokonywane w podobny sposób. Na stronie doładowań operatora wpisujemy numer do doładowania, następnie kwotę od 5 do 300 PLN, a na końcu adres e-mail, na który otrzymamy potwierdzenie doładowania. W znajdującej się niżej sekcji Forma Płatności wybieramy sposób zapłaty - może być to przelew tradycyjny lub internetowy. Istnieje także opcja uiszczenia opłaty kartą płatniczą. W przypadku przelewu internetowego wybieramy również bank, w którym mamy konto.

Doładowania w PLAY

Doładowania w PLAY

Potwierdzamy zaznaczeniem pola z akceptacją regulaminu i kilkamy na końcu w Doładuj Konto.

Plus GSM

Oczywiście również i użytkownicy Plus GSM muszą wejśc na stronę doładowań operatora, aby zasilić konto. Najpierw jednak należy wybrać, czy będzie to zasilenie telefonu na kartę w Simplus, 36,6, Mix, Frma czy Sami Swoi. Po wyborze ukaże się okienko widoczne poniżej, gdzie wpisujemy kolejno: numer telefonu, który ma być doładowany, potwierdzenie, kwotę doładowania, a następnie adres e-mail w celu otrzymania potwierdzenia doładowania.

Doładowanie w Plus GSM

Doładowanie w Plus GSM

Po wprowadzeniu danych wybieramy sposób płatności, możemy także dołączyć życzenia - jeśli doładowujemy konto inne osobie. Na dole zaznaczamy okienko zapoznania się z regulaminem, ew. także i inne możliwości, jak np. przypominanie o konieczności doładowana numeru. Ostatni krok to klikniecie w opcję Zasil Telefon.