Jak działa Microsoft 365? Czy warto postawić na pakiet biurowy znanej marki?

Pakiet biurowy Office, w skład którego wchodzi Excel, Word, PowerPoint czy Outlook to bez wątpienia najczęściej wykorzystywane aplikacje biurowe na świecie. Świat technologii jednak podąża naprzód, a wraz z nim oferta Microsoft. Już dzisiaj możemy wypróbować Office 365 - następcę pakietu, stawiającego na pracę w zespole i bezpieczne gromadzenie zasobów cyfrowych. Czym jest i dlaczego warto postawić na Microsoft 365?

Fot.: Pexels/Andrea Piacquadio

Microsoft 365 - podstawowe informacje

Microsoft 365 to innowacyjna usługa amerykańskiego giganta, która stanowi naturalną kontynuację tradycyjnego pakietu biurowego, wzbogacona o szereg dodatkowych funkcjonalności i wspierana przez nowoczesną technologię opartą na sztucznej inteligencji. Microsoft 365 to ekosystem niezastąpiony w każdej firmie, ale coraz większą uwagę skupiający także na potrzebach klientów indywidualnych, którzy korzystają z poszczególnych aplikacji do celów prywatnych.

Microsoft przyzwyczaił nas do regularnego aktualizowania pakietu biurowego, wzbogacając go o nowe funkcje i odświeżając wygląd. Nowa odsłona w postaci Microsoft 365 to całkowita zmiana brandingu, szaty graficznej i wzbogaceniu całego oprogramowania o tak istotne w dzisiejszych czasach integrację z chmurą (OneDrive) czy powszechnie stosowanymi komunikatorami (MS Teams).

Pakiet Microsoft 365 a Microsoft Office - najważniejsze różnice

Czym różni się standardowy, dobrze znany pakiet Office od nowej wersji? Najważniejsza różnica to oczywiście całkowita praca w chmurze. Oprogramowanie w praktyce nie dzieli się na poszczególne programy, jak to było w zwyczaju, a raczej jest jednym dużym systemem online, w ramach którego możemy korzystać z aplikacji takich, jak Word, Excel, OneNote, SharePoint, Teams, OneDrive czy Outlook.

Takie nowe podejście do pracy w chmurze sprzyja zarządzaniu zadaniami i realizacji projektów w większym gronie. Z Microsoft 365 pracą nad jednym plikiem może zajmować się jednocześnie kilka osób - bez problemów z kontrolą wersji. Praca w chmurze to także większe bezpieczeństwo zasobów cyfrowych oraz łatwa integracja usługi z urządzeniami mobilnymi, czego z pewnością brakowało w tradycyjnym pakiecie Microsoft Office.

W przeciwieństwie do starszych wersji Microsoft 365 szczególny nacisk kładzie na zwiększenie wydajności i efektywności realizacji procesów biznesowych opartych na pracę w aplikacjach Microsoft.

Dlaczego Microsoft 365 to krok naprzód w naszej firmie?

Każdy z nas doskonale wie, ile znaczy przyzwyczajenie, i jak ciężko przestawić się na nową wersję oprogramowania. W wielu przypadkach niechęć jest uzasadniona. Nie w przypadku Microsoft 365. To rewolucja, która popchnie naszą firmę do przodu i dostarczy potencjału do efektywnego rozwoju procesów biznesowych w ramach firmy.

W dzisiejszym biznesie organizacja pracy, współpraca w rozproszonym środowisku hybrydowym i jednolity przepływ danych to wyzwania, które hamują postęp. Microsoft 365 daje nam narzędzia eliminujące te problemy. Możliwość zdalnego edytowania plików z dowolnego miejsca na świecie, świetna integracja z urządzeniami mobilnymi i cały ekosystem aplikacji biurowych w jednym miejscu w chmurze - to wszystko, co jest potrzebne do sprawnego zarządzania organizacją. Co istotne, pakiet Microsoft 365 to rozwiązanie świetnie wpasują się w potrzeby nie tylko największych korporacji, ale też mniejszych, rodzinnych biznesów, które starają się skalować działalności i wejść na nowy poziom cyfryzacji.

Ile kosztuje Microsoft 365?

Jaka jest cena pakietu Microsoft 365? Ze względu na szerokie zastosowanie pakietu, subskrypcja sprzedawana jest między innymi w wariantach:

  • Microsoft 365 Home
  • Microsoft 365 Home&Student
  • Microsoft 365 Business
  • Microsoft 365 Business Premium
  • Microsoft 365 Business Essentials

Microsoft 365 klucz aktywacyjny i jego cena różni się w zależności od wybranego pakietu, który oferuje dostęp do ekosystemu Office dla jednej, kilku, a przypadku najbardziej rozbudowanych wersji, nawet 300 użytkowników.

Warto przy tym pamiętać, że niektóre, najbardziej podstawowe wersje pakietu są zupełnie darmowe pod warunkiem wykorzystania pakietu w celach prywatnych.