Jak grać to tylko na Samsung Smart TV. Dlaczego? Tu nie potrzebujecie konsoli ani PC

Jeśli cenicie sobie swobodę i niezależność, to okazuje się, że Samsung oferuje obecnie najlepsze doświadczenia dla graczy w tym względzie.

Nie ma się co oszukiwać, gracze to wyjątkowo wybredny „gatunek”. Nic tylko ciągle narzekamy i zawsze chcemy lepiej, mocniej, szybciej. Producenci sprzętu mają zatem niełatwe zadanie sprostać wszystkim wymaganiom graczy. W ostatnich latach największy kłopot mają jednak zdecydowanie producenci telewizorów. Te bowiem muszą być niezwykle wszechstronne i sprawdzić się zarówno podczas oglądania ulubionego serialu, jak i kolejnej kolejki w Lidze Mistrzów, ale także zapewnić wysoką jakość wyświetlanego obrazu podczas dynamicznej rozgrywki w ulubioną grę.

Telewizory najczęściej łączone są konsolami, jak choćby Xbox Series X|S, natomiast gracze PC-towi częściej wybierają specjalistyczne monitory. Firma Samsung postanowiła pogodzić wszystkich sympatyków elektronicznej rozrywki i w swojej ofercie przygotowała modele telewizorów Smart, które spełnią wymagania każdego gracza. Co więcej, granie na nowych telewizorach możliwe jest nawet bez konieczności posiadania dodatkowego sprzętu.

Telewizor Smart, czyli jaki?

Zanim przejdziemy do najważniejszego, czyli jak grać w wysokobudżetowe gry na TV bez konieczności posiadania konsoli czy PC, musimy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie – co to tak naprawdę znaczy, że telewizor jest Smart?

Smart TV, czyli w dosłownym tłumaczeniu inteligentne telewizory to wielofunkcyjne urządzenia, które oferują nam znacznie więcej niż tradycyjne odbiorniki. Przede wszystkim, zapewniają one dostęp do mnóstwa aplikacji Smart TV i usług, jak choćby:

  • Netflix
  • YouTube
  • HBO Max
  • Player.pl
  • Canal+
  • i jeszcze wiele innych

To jednak zaledwie kropla w morzu możliwości. Inteligentne telewizory są stale udoskonalane i oferują użytkownikom coraz więcej. Dodatkowo poszczególni producenci, jak choćby Samsung, starają się o wprowadzanie wyjątkowych, dostępnych tylko na ich urządzeniach funkcji. Samsung Smart TV, którym przyjrzymy się bliżej, to w zasadzie kwintesencja terminu inteligentny telewizor. Dlaczego? Otóż oferują one nie tylko najlepsze rozwiązania pod względem jakości wyświetlanego obrazu, ale są również intuicyjne w obsłudze i oferują szereg rozwiązań niedostępnych nigdzie indziej.

Granie bez konsoli to już nie mrzonka

Zapytacie, ale jak to? Granie na TV bez potrzeby posiadania konsoli czy PC? Jak to w ogóle możliwe? Wbrew pozorom jest to obecnie w idei proste. Tak naprawdę wystarczy posiadać Samsung Smart TV z lat 2021, 2022 lub 2023, odpowiedni kontroler i dostęp do stabilnego łącza internetowego. Przy czym warto podkreślić, że za pomocą technologii Bluetooth sparujemy z telewizorem bezproblemowo zarówno popularne pady do konsoli Xbox, jak i PlayStation.

Na wybranych modelach Samsung Smart TV możemy obecnie korzystać z całej biblioteki usług Xbox Game Pass, jak również GeForce NOW. Oznacza to, że w sumie mamy na wyciągnięcie ręki dostęp do setek tytułów, w tym do tak popularnych gier jak: Halo Infinite czy Forza Horizon 5. To jednak nie wszystko, jeszcze w tym roku do tego grona dołączy Blacknut Cloud Gaming, tym samym poszerzając możliwości gry w chmurze na telewizorach Samsung o kolejne kilkaset produkcji.

Zdjęcie przedstawiające funkcję Xbox Game Pass dostępną w telewizorach Smart TV Samsung

Jeśli chcecie cieszyć się niczym nieskrępowaną rozrywką na swoim TV, wystarczy zatem pobrać odpowiednią aplikację, opłacić wybrany abonament i cieszyć się rozgrywką bez zbędnych inwestycji w dodatkowy sprzęt.

Granie z konsolą wciąż ma sens

Oczywiście granie z konsolą wciąż ma sens. Szczególnie jeśli wasze łącze internetowe nie należy do najszybszych bądź najzwyczajniej w świecie lubicie kolekcjonować gry i posiadać je we własnej, prywatnej bibliotece. Wówczas Samsung Smart TV wciąż pozostanie idealnym wyborem. Dlaczego? Przede wszystkim, dzięki imponującej specyfikacji poszczególnych modeli i autorskim rozwiązaniom.

Za przykład niech nam posłuży Samsung Neo QLED 4K QN91B, który dzięki: matrycy Neo QLED opartej na Quantum Mini LED z rozdzielczością 4K i 120Hz, HDR 10+ oraz Neo Quantum HDR gwarantuje nam najwyższą jakość i płynność obrazu. Nie możemy przy tym zapominać o powłoce antyrefleksyjnej, która sprawia, że nawet w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu dostrzeżemy wszystkie detale podczas ciemnych scen.

Na zdjęciu jest telewizor dla graczy Samsung Smart TV model Neo QLED 2023

Pozostają jeszcze w sferze obrazu, to nie można zapominać o tym, iż telewizory firmy Samsung oferują szereg dodatkowych funkcji i technologii dedykowanych wyłącznie graczom, a są to:

  • FreeSync Premium Pro
  • Automatyczny Tryb Gry
  • Zaawansowany Upłynniacz Ruchu Pro
  • Panel Gracza 2.0

FreeSync Premium Pro to dobrze znane graczom rozwiązanie, które pozytywnie wpływa na płynność wyświetlanych treści i dba o to, aby nie występował efekt „tearingu”, czyli tzw. rozrywania ekranu. Automatyczny Tryb Gry z kolei pozwala utrzymać Input Lag na bardzo niskim poziomie. Jest to bardzo istotne szczególnie w dynamicznych produkcjach. Wysoki Input Lag powoduje bowiem, że czas pomiędzy reakcją gracza a efektem wyświetlanym na ekranie jest znacznie wydłużony, co automatycznie przekłada się na znacznie gorsze odczucia z rozgrywki.

Jedną z najciekawszych funkcji Samsung Smart TV jest jednak Panel Gracza 2.0 (w modelach z 2023 roku jest już w wersji 3.0 z nowymi funkcjami) to autorskie rozwiązanie producenta, które pozwala graczom na szybki i intuicyjny dostęp do wszystkich ustawień związanych z gamigniem.

Dzięki Panelowi Gracza 2.0 możemy np. sprawdzić liczbę wyświetlanych klatek na sekundę bądź poziom Input Lag. Możemy też dostosować ustawienia obrazu i dźwięku do wybranej produkcji.

Aplikacje dla graczy dostępne w telewizorach dla graczy Samsung Smart TV

Wspomniana już wersja 3.0, która pojawia się w modelach z 2023 roku, została wzbogacona m.in. o funkcje MiniMap Sharing pozwalającą wyświetlić minimapę z gry na dowolnym wyświetlaczu oraz Virtual Aim Point, która sprawi, że gracze będą mogli ustawić wyraźniejszy celownik w dowolnej grze. Z pewnością docenią to sympatycy pierwszoosobowych strzelanek.

Produkty firmy Samsung nie zawodzą również w kwestii udźwiękowienia. Obecność technologii Dolby Atmos i rozwiązania „dźwięk podążający za obiektem+” pozwalają słyszeć dźwięki dokładnie z miejsca, z którego dochodzą.

Granie na PC z TV? Zdecydowanie tak

Granie na PC kojarzy się głównie z monitorami i to najczęściej ze specjalistycznymi wariantami stworzonymi dla graczy. Obecnie jednak telewizory nie odstają od swoich mniejszych kuzynów pod względem technologii, rozwiązań i funkcji. Co więcej, dzięki znacznie większym ekranom pozwalają one często uzyskać efekty będące poza zasięgiem monitorów.

Poza funkcjami, o których już wspominaliśmy, inteligentne telewizory od Samsunga posiadają jeszcze jedno niezwykle ciekawe rozwiązanie dedykowane wyłącznie graczom PC-towym. Mianowicie pozwalają one dostosować proporcje wyświetlanego obrazu do naszych potrzeb. Funkcja „ultra szeroki widok w grach” pozwala ustawić proporcje obrazu na poziomie 21:9 lub 32:9. Oczywiście jest to możliwe tylko w kompatybilnych grach.

Możemy też podzielić ekran na 2 części. Na większej gramy, na mniejszej możemy korzystać z podpowiedzi lub rozmawiać ze znajomymi. Tą funkcję możemy wykorzystywać też np. w czasie wydarzeń sportowych.

Samsung Smart TV – sprawdź jak wygląda panel z aplikacjami Smart w telewizorach dla graczy Samsung

Samsung Smart TV – nowy król w gamingowym królestwie?

Samsung dobitnie pokazał, że współczesne telewizory mogą w pełni zadowolić nawet najbardziej wybrednych użytkowników, czyli graczy. Wysoka jakość wykonania, potężna specyfikacja poszczególnych modeli i autorskie rozwiązania sprawiają, że bez względu czy chcecie grać na konsoli, PC, czy być może w ogóle nie chcecie korzystać z dodatkowego sprzętu, to Samsung Smart TV zapewni wam najwyższej jakości doznania.