Jak grać w Pokemon Go w Polsce?

Pokemon Go to gra, która od niedawna robi zawrotną karierę na całym świecie. Jeśli chcesz sprawdzić, dlaczego, po prostu spróbuj zagrać osobiście! Oto, jak ją pobrać i zainstalować.


Pokemon GO na iPhone

Jak na razie nie ma wydania dedykowanego Polsce, więc aby pobrać Pokemon Go na iPhone, należy stworzyć nowe konto iTunes i pobrać grę z App Store dla USA czy Australii. W tym celu wyloguj się z używanego przez siebie iTunes, otwórz w Safari stronę z grą w App Store, przełącz się na sklep, w kraju, gdzie dostępne jest Pokemon GO, załóż nowe konto użytkownika, a podczas rejestracji podaj dowolny adres danego kraju. Teraz możesz pobrać i zainstalować aplikację. Po tym wyloguj się i zaloguj na swoje "właściwe" konto w iTunes. Gotowe, możesz szukać pokemonów w okolicy. Uwaga - jeżeli używasz Apple Music, musisz uruchomić ponownie bibliotekę muzyczną w celu poprawnego działania aplikacji.

Aktualizacja do wersji 1.0.1

Jeśli masz już Pokemon GO, zaktualizuj grę do wersji 1.0.1. Musisz w tym celu zalogować się na "zagraniczne" konto w iTunes - monit o aktualizacji powinien pojawić się samoczynnie. Uwaga - są problemy z zalogowaniem na konta Pokemon Trainer Club. Według oficjalnych informacji trwają prace nad rozwiązaniem tej kłopotliwej sytuacji. W większości przypadków PTC działa poprawnie.

Pokemon GO na Androida

Pokemon Go na Androida najlepiej pobrać z Google Play. Znajdują się w sieci również pliki spoza sklepu, jednak często antywirusy alarmują o ich szkodliwym działaniu, a one same nie zawsze działają. Jeśli jednak masz problem z pobraniem z Play, wówczas możesz zainstalować grę w nieco okrężny sposób. Wejdź na stronę APK Pure i wklej w wyszukiwarkę na stronie link do Pokemon Go w Google Play. Pobierz plik aplikacji, stosując się do instrukcji na ekranie, a po pobraniu naciśnij go, aby przystąpić do instalacji. Uwaga - niezbędne jest zaznaczenie opcji instalacji z Nieznanych źródeł (znajduje się ona w dziale Zabezpieczenia w Ustawieniach). Gra działa na urządzeniach z systemem Android 4.4.

Aktualizacja: 17 lipca 2016 14:32

Od 16 lipca 2016 roku można już pobierać wersję przeznaczoną dla Polski.

Dostępna jest wersja dla iOS oraz Pokemon GO dla Androida.