Jak kupić mysz komputerową


Równie ważna jak rozdzielczość jest szybkość pracy myszyurządzenia, a dokładniej - częstotliwość komunikowania się z komputerem oraz prędkość skanowania podłoża. Standardowo mysz USB komunikuje się z komputerem z częstotliwością 125 Hz, droższe modele, jak np. Razer Lachesist, Logitech G5 czy G9, pracują z częstotliwością nawet 1000 Hz, co teoretycznie zapewnia 4 czterokrotniekrotnie krótszye czasy dostępu. Jednak testy jak pokazują testy,dowodzą, że nawet teoretycznie dobre parametry techniczne (rozdzielczość powyżej 2000 cpi, laserowy czujnik, prędkość skanowania 6,4 megapikseli Mp/sek) nie gwarantują, że mysz będzie dobrze działała -. Do takich myszy zaliczyć należy modele: WolfKing Trooper czy, SpeedLink Styx, które gubią się już podczas nieco szybszych ruchów (rysowania okręgów).

Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0

Jak kupić mysz komputerową

Jedna z najpopularniejszych myszy Microsoftu, charakteryzuje się zarówno wygodnym kształtem, jak i wysoką precyzją działania. Przedstawione obok zrzuty ekranu pokazują pracę myszy przy trzech stopniach spowolnienia kursora.

Microsoft SideWinder

Jak kupić mysz komputerową

SideWinder Microsoftu pod względem precyzji i szybkości działania klasyfikuje się w ścisłej czołówce. Wadą tej konstrukcji jest jej wymyślny kształt, który osobom przyzwyczajonym do Explorera 3.0 z pewnością nie przypadnie do gustu.

Logitech MX518 GG

Jak kupić mysz komputerową

Dla wielu MX518 to jedna z najlepszych myszy dla graczy, ma niewielki stopień akceleracji wstecznej, wygodny kształt i funkcjonalne oprogramowanie.

Logitech G9

Model G9 pod względem precyzji działania niewiele ustępuje MX518, niestety, podobniejak w najnowszej myszy Microsoftu, jej dużą wadą jest nietypowy kształt.

Logitech G9

Informacje Logitech, tel. 022 8541151,http://www.logitech.pl Cena 290 zł

Jak kupić mysz komputerową

G9 to konstrukcja znacznie odbiegająca od dotychczasowych myszy Logitecha, a w szczególności modelu G5 czy też MX518. Pękata, kształtem trochę przypomina mysz Creative Fatal1ty 1010. Jest wyraźnie krótsza niż G5 i niewiele większa od VX Revolution, przeznaczonej (mysz dedykowana do laptopów). Zastosowano w niej nowy układ rejestrujący zmianę położenia, który oferuje maksymalną rozdzielczość 3200 cpi. Czułość pracy myszy możnaemy zmieniać w czasie rzeczywistym. Służą do tego dwa przyciski umieszczone obok rolki, dodatkowo w podstawie myszy (podobnie jak w Razerach) w podstawie umieszczono przycisk do przełączania się pomiędzy profilami. Wybór odpowiedniego profilu sygnalizujezowany jest zmianaą koloru podświetlenia światła diody (możnaemy dowolnie przypisać kolor podświetlenia do profilu). Co istotne, dołączone oprogramowanie SetPoint 5 jest jednym z lepszych i pozwala na szybkie, intuicyjne dostosowanie wszelkich aspektów pracy gryzonia myszy (ocena 9 punktów na 10 możliwych do zdobycia).

Jak kupić mysz komputerową

Myszy dla gracza nie zawsze działają tak jak powinny

Za pomocą kilku ciężarków (4x7 g i 4x4 g) możnaemy zwiększyć wagę urządzenia do 28 gramów. Do wyboru mamy są dwie wymienne nakładki, które pozwalają dostosować kształt myszy: mniejsza, o obłych kształtach, wyłożona gumowanym materiałem, oraz nieco większa, ale plastykowaplastikowa. Kolejną nowością jest zastosowanie rolki przewijania MicroGear, szczególnie przydatnej dla osóbosobom pracującymch z nad długimi dokumentami, czy arkuszami kalkulacyjnymi. Pod spodemNa spodzie myszy znajduje się przycisk, którym można zmienić skokową pracę rolki na gładkie przewijanie.

Jak kupić mysz komputerową

Werdykt PCWK

Sensor laserowy

Rozdzielczość pracy(cpi) 3200 cpi

Liczba wszystkich przycisków 7

Oprogramowanie Logitech SetPoint 5

Jakość działania

Maksymalna rozdzielczość 3200 cpi, komunikacja z komputerem z częstotliwością 1000 Hz oraz zaawansowany układ laserowy powodują, że mysz działa szybko i precyzyjnie. Parametry te sąTo szczególnie ważne, szczególnie przydatne, gdy używaszmy monitora o 20-calowej przekątnej 20 cali i wyższejlub większego. Duże ślizgacze znacznie ułatwiają jej prowadzenie urządzenia na zupełnie gładkich podkładkach. Podczas gwałtownych ruchów (rysowanie linii prostej) widoczne są efektyać efekt akceleracji wstecznej, niezależnie od wybranej rozdzielczości. W przypadku dwóch pozostałych testach byłów jest niezauważalny. Ocena 8,9/10.

<hr>

Podkładki zastosowane w teście

Jak kupić mysz komputerową

fUnc sUrface1030- w miarę sztywna dwustronna podkładka wykonana z plastykuplastiku, j. Jednobarwna, z jednej strony bardziej chropowata. Myszy tTestowaliśmy na gładszej stronie, o niezbyt wyraźnej fakturze, eliminującej efekt tarciea (mysz pracuje na niej gładko i szybko).

Jak kupić mysz komputerową

Icemat 2nd Edition - sztywna, szklana podkładka wykonana z hartowanego szkła w kolorze przydymionej czerni. Stanowi duże wyzwanie nawet dla gryzoni myszy z laserowym podświetleniem podłoża, bo jest gładka, a do tego o jednolitej fakturze. Brak, więc jest na niej wyraźnych punktów charakterystycznych, co odbija się na precyzji pracy działania nawet droższych modeli.

Jak kupić mysz komputerową

fUnc F30.R - miękka podkładka o wyraźnym wzorze, który ułatwia wychwycenie przez sensor myszy łapanie punktów charakterystycznych przez sensor myszy (wzór ten jest opatentowany przez producenta). Dosyć chropowata powierzchnia dajeąca solidne oparcie ślizgaczom myszy. W całości wykonana z tworzywa sztucznego o gumowanym spodzie, zapobiegającym jej przesuwaniue się jej nawet podczas gwałtownych ruchów.

<hr>