Jak kupić mysz komputerową


Razer Lachesis

Informacje Multimedia Vision, tel. (22)022 3389000,http://www.mmv.com.pl Cena 229 zł

Jak kupić mysz komputerową

To symetryczna konstrukcja dla osób zarówno prawo-, jak i leworęcznych. Mysz maMa podświetlaną na biało rolkę oraz logo producenta, co nadaje jej nieco ascetycznyego, ale, stylowyego wyglądu. Wyposażona jest w 10 przycisków, z których dwa uruchamia się kciukiem, niezależnie od tego. którą ręką posługuje się użytkownik czy obsługujemy ja prawą czy lewą ręką (po dwa przyciski umieszczono z lewej i prawej strony). Tuż obok rolki umieszczono są dwa mniejsze przyciski, za pomocą którymich możeszmy zmieniać rozdzielczość. Od spodu standardowo umieszczono znajduje się przycisk do przełącznikania się pomiędzy profiliami (służą do tego również dwa przyciski umieszczone z boku). Wszystkie przyciski możnaemy dowolnie konfigurować za pomocą dołączanego oprogramowania. Co istotne, w najnowszej jego wersji każdy z pięciu profili możnaemy dowolnie nazywać. Zmiana profilu sygnalizowana jest liczba mrugnięćciami rolki, oraz wyświetleniem jego nazwy się na ekranie nazwy profilu. Oprogramowanie pozwala na dostosowanie czułości pracy gryzonia urządzenia w pionie i poziomie, określenie częstotliwości komunikowania się z komputerem (125-1000 Hz) oraz rozdzielczości pracy. Oceniliśmy je na osiem punktów w dziesięciopunktowej skali.

Jak kupić mysz komputerową

Werdykt PCWK

Sensor laserowy

Rozdzielczość pracy(cpi) 4000 cpi

Liczba wszystkich przycisków 10

Oprogramowanie Razer

Jakość działania

Dobrze leży w dłoni, aczkolwiek choć warto samemu ją "przymierzyć", bo ma raczej nietypowy kształt. Jest dosyć długa, s. Szeroka z przodu, z wyraźnym zwężeniem od połowy jej długości. Nie zastosowano systemu pozwalającego szybko stwierdzić, z jakimi ustawieniami (profilem) się pracuje. Lachesist działał bez najmniejszych problemów na wszystkich testowych podkładkach oraz na blacie biurka. Akceleracja wsteczna występuje pojawia się tylko przy bardzo gwałtownych ruchach, co jest przypadłością wadą nawet najlepszych modeli. Ta drobna wada pPowinna być niezauważalna nawet dla zaawansowanych graczy (nie wystąpiłaępuje w dwóch pozostałych testach). Ocena 810/10.

Microsoft Sidewinder

Informacje Microsoft, tel. 0 801308801,http://www.microsoft.pl Cena 229 zł

Jak kupić mysz komputerową

Dosyć nietypowa mysz o futurystycznym wyglądzie z dwoma metalowymi przyciskami o kształcie bolców oraz metalową rolką. Z boku zamontowano niewielki wyświetlacz, który podaje aktualnie wybraną rozdzielczość. Mysz Urządzenie pracuje z maksymalną rozdzielczością 2000 cpi i częstotliwości 500 Hz, oferuje. Posiada opcję zmiany rozdzielczości (3 trzy ustawienia). Z boku znajduje się specjalna wnęka, w której umieszczono podstawkę na 3 trzy odważniki. Do dyspozycji mamy 4są cztery ciężarki: 3 trzy po 10 g i 1 jeden o wadze 5 g. W podstawie zamontowano pięć plastykplastikowych ślizgaczy, które mocowane są na wcisk. W wyposażeniu myszy znajdziemyzestawie są dwa dodatkowe komplety ślizgaczy.

Do dyspozycji maszmy aż dziesięć 10 przycisków, z czego trzy służą do wyboru rozdzielczości, (wybrany podświetlany jest na czerwono, co dodatkowo ułatwia zorientowanie się, z jakimi ustawieniami aktualnie pracuje mysz). ODołączone oprogramowanie IntelliPoint Microsoftu, pozwala na konfigurowanie przycisków oraz rozdzielczości pracy w trzech profilach (200-2000 cpi). Niestety nie mamy możnaliwości dostosowaćnia częstotliwości komunikacji myszy z komputerem (standardowo 500 Hz), oraz dostosowania rozdzielczości w poszczególnych osiach. Oprogramowanie oceniliśmy na siedem punktów (na dziesięć 10 możliwych do zdobycia).

Jak kupić mysz komputerową

Werdykt PCWK

Sensor laserowy

Rozdzielczość pracy(cpi) 2000 cpi

Liczba wszystkich przycisków 10

Oprogramowanie Microsoft IntelliPoint

Jakość działania

Mysz jest dosyć szeroka, wręcz pękata, dlatego dobrze powinna leżeć nawet w dużejych dłoniach. Przystosowana jest dla osób praworęcznych. Wbudowany wyświetlacz oraz podświetlane przyciski ułatwiają szybka orientację, w jakiej rozdzielczości aktualnie pracujeszmy. Ślizgacze są plastykplastikowe, dlatego mysz pracuje dosyć "chropowato", szczególnie na podkładkach z wyraźną fakturą, po której np. myszy modele Razera z teflonowymi ślizgaczami suną gładko. Nie mamy do niej żadnych zastrzeżeń do jakości jej działania myszy - n. Niezależnie od użytej przez nas podkładki oddawałaaje ruch precyzyjnie i szybko. Efekt aAkceleracjai wstecznaej jest jest niezauważalnay nawet przy w najwyższej rozdzielczości (występuje tylko nieznacznie przy gwałtownych ruchach podczas rysowania linii prostej). Ocena 910/10.

<hr>

Myszy dla gracza nie zawsze działają tak jak powinny

SteelSeries Ikari - podczas rysowania okręgów działa bez widocznych oznak akceleracji wstecznej. Jest to niezbędne minimum, abyśmy mogli sterować postacią szybko i precyzyjnie.

SpeedLink Styx - widoczne odskakiwanie kursora podczas rysowania okręgów w rozdzielczościach powyżej 800 cpi. Wyraźnie widoczna akceleracja wsteczna.

Wolf King Trooper - niestety nie nadaje się do grania, gubi się przy szybszych ruchach w rozdzielczości 800 cpi, przy wyższych całkowicie odmawia posłuszeństwa.

<hr>