Jak kupić mysz komputerową


A4Tech X-755FS

Informacje Megabajt, tel. 022 5607300,http://www.a4tech.eu Cena 89 zł

Jak kupić mysz komputerową

Jest to najnowszy model z serii X-gamers. Wyposażono goa jest w optyczny sensor o maksymalnej rozdzielczości 2000 cpi z możliwością sprzętowej zmiany rozdzielczości (5 pięć trybów: 400, 800, 1200, 1600, 2000 cpi). W przeciwieństwie do poprzednich modeli, nie jest wyposażona wzastosowano podświetlaneją rolkię, która w zależności od wybranej rozdzielczości zmieniała kolor. Teraz zmienia się kolor podświetlenia przycisku, który śluzy do przełączającegonia się pomiędzy trybyami, rolka natomiast uzyskała nową opcje opcję - przewijania dokumentów nie tylko w pionie, ale i poziomie (odchylana na boki).

Cechą charakterystyczną, podobnie jak wszystkich myszy z serii X-gaming, jest umieszczony obok rolki przycisk 3xFire (jedno naciśnięcie powoduje trzy strzały). Do tej pory umieszczony był w pobliży rolki, wW X-755 znajdziesz gouje się z lewej strony lewego przycisku myszy - rozwiązanie wygodniejsze,. Jest przez to wygodniejszy w użyciu, ale ale bez odpowiedniego nawyku w ferworze walki po prostu zapomina się go używaćo nim. Kolejna zmiana to zastąpienie dwóch przycisków obsługiwanych kciukiem czterokierunkowym przełącznikiem z przyciskiem. Korzystanie jest ułatwione, ale również wymaga wprawy, bo przełącznik jak i przycisk umieszczone sąznajdują się blisko siebie. Niestety nie wszystkie gry potrafią prawidłowo go rozpoznać, np. w grze "S.T.A.L.K.E.R." jedynie do dwóch przycisków przełącznika można przypisać jakąkolwiek czynność, co znacznie zawęża jego przydatność. Oprogramowanie pozwala na dostosowanie rozdzielczości pracy gryzonia, niestety nieale nie jest ono tak zaawansowane, jak w przypadku Razera czy też Logitecha (6/10 punktów).

Jak kupić mysz komputerową

Werdykt PCWK

Sensor optyczny

Rozdzielczość pracy(cpi) 2000 cpi

Liczba wszystkich przycisków 10

Oprogramowanie A4Tech Smart X7

Jakść działania

Coraz mniej myszy wyposaża sięonych jest w optyczne sensory, a a te mają one swoich gorących zwolenników wśród graczy i słusznie, bo X-755FS to przykład myszy optycznej, która bez problemu może konkurować z teoretycznie lepszymi laserowymi sensorami. Mysz pPracuje bez najmniejszych problemów na testowych podkładkach jak i na blacie biurka, oferując precyzję działania w niczym nieustępującą najlepszym gryzoniom.

Jeżeli chodzi o efekt akceleracji wstecznej to pPodczas szybkiego rysowania linii prostej mysz zachowuje funkcjonujesię lepiej od modelu A4Teech X750F, podczas w trakcie rysowania prostej pod kątem jak ioraz okręgów efekt akceleracjia jest niezauważalnyniezauważalna. Jeżeli nie stać cię na najdroższe konstrukcje, za ponad 200 zł, to X-755FS będzie zokaże się pewnością udanym wyborem, a kosztuje poniżej i to za mniej niż 100 zł. Ocena 7,58,9/10.

Genius Ergo 555 Laser

Informacje Genius,http://www.geniusnet.com Cena 145 zł

Jak kupić mysz komputerową

Istnieją Są myszyki, do których przekonujesz się od pierwszego użycia, i tak właśnie jest z Ergo 555Geniusa. Kształtem trochę przypomina Logitech'a MX-518 Logitecha, ale jak dla mnie jest od niegonam wydaje się wygodniejsza. Co istotne, pod względem cijakość wykonania oraz użytyche materiałówy w niczym nie ustępujeą najdroższym modelom. Mysz Urządzenie wyposażono w prawie dwumetrowy kabel, który dodatkowo został opleciony specjalnym materiałem zapobiegającym jego przetarciu. Boki myszy wyłożonoe są gumą, dzięki temu czemu mysz leży pewnie w dłoni. Posiada Ma aż dziesięć przycisków, z czego dwa obsługiwaneujemy kciukiem. Po dwa przyciski umieszczono tuż obok lewego i prawego przycisku myszy, dzięki temu mamywięc dostęp do nich jest wygodny dostęp. Z przodu, przed rolką umieszczono znalazł się przycisk do zmiany profilu. Za pomocą dołączonego oprogramowania możnaemy dowolnie dostosować rozdzielczość pracy myszy (od 400 - 3200 cpi). Niestety, oprogramowanie nie pozwala na dostosowanie częstotliwości pracy gryzonia (standardowo 500 Hz), możemy za to ustawiszć czułości pracy na poszczególnych osiach. Przyciski myszy możemymożna dowolnie konfigurować, a nawet przypisać im specjalne makro, będące odzwierciedleniem naciśnięcia sekwencji klawiszy.

Jak kupić mysz komputerową

Werdykt PCWK

Sensor laserowy

Rozdzielczość pracy(cpi) 3200 cpi

Liczba wszystkich przycisków 10

Oprogramowanie Agama II

Jakość działania

Mysz jest dosyć pękata i dobrze leży w dłoni, ale niestety przeznaczona jest tylko dla osób praworęcznych. Zastosowano w niej sensor laserowy o maksymalnej rozdzielczości 3200 cpi, który nie miała żadnychego problemówu z pracą na naszych trzech testowych podkładkach oraz blacie biurka. AEfekt akceleracjai wstecznaej wyraźnie występuje podczas gwałtownych ruchów myszą (rysowanie prostej) - niezależnie od wybranej rozdzielczości. W przypadku wypadku szybkich ruchów jest zauważalna po wybraniu rozdzielczościć wyższej niżą od 1600 cpi. W przypadku trzeciego testu, czyliPodczas rysowania okręgów jejst prawie nie odnotowaliśmy. Jeżeli jesteś zwolennikiem grania przez sieć ze znajomymi w szybkie gry akcji, przy dużym spowolnieniu kursora, to Ergo 555 może okazać się nie wystarczaćjąca, jednak gdy grasz głównie w domu i wtytułach, w gry typu "S.T.A.L.K.E.R.", "Crysis", w strategiache, to powinna spełnić Twoje twoje oczekiwania z nawiązką. Ocena 67,2/10.