Jak kupić tanio telewizor?

Chcesz kupić telewizor, a jednocześnie nie stracić majątku przy zakupie? To nie problem. Jeżeli nie zależy ci na nowinkach, a chcesz za to mieć solidny telewizor z dobrą jakością obrazu w przystępnej cenie, to możesz go zdobyć. Jak? Oto kilka porad, które pozwolą ci dokonać dobrego zakupu i zaoszczędzić parę groszy w swoim portfelu.


Jak kupić tanio telewizor?

Jak kupić tanio TV

Jak kupować telewizor, żeby nie przepłacić? Oto kilka porad.

Jak tanio kupić dobry HD TV?

1. Korzystaj z wyprzedaży

Poluj na wyprzedaże i promocje - czasami można znaleźć naprawdę dobrą ofertę (zwłaszcza w wakacje i po świętach Bożego Narodzenia)

2. Kupuj model TV z zeszłego roku

Każdego roku na targach CES, które odbywają się na początku stycznia w USA, najwięksi producenci TV pokazują swoje nowe modele, które w nowym roku mają trafić na rynek. Ale nowe modele pojawiają się dopiero gdzieś w marcu lub kwietniu. Dlatego styczeń i luty to doskonały moment na zakup starszego modelu z zeszłego roku - w tym okresie ceny są niższe, bo zarówno sklepy jak i producenci chcą pozbyć się jak największej ilości starego sprzętu. Jakość obrazu rzadko się zmienia z roku na rok i telewizory, które były dobre 12 miesięcy temu, są równie dobre i teraz. Tyle, że tańsze.

Zobacz również:

  • Recenzja: HiSense 55E7KQ PRO - nowa propozycja 4K dla graczy i miłośników dynamicznych akcji
  • Oto 10 gestów na gładziku, który musi znać każdy użytkownika Maca

3. Pamiętaj o plazmach

Telewizory z podświetleniem LED są obecnie na topie, ale LG, Samsung i Panasonic wciąż produkują telewizory plazmowe, które są większe i bardziej opłacalne niż telewizory LED LCD. Należy tylko pamiętać, że plazmy są trochę droższe w eksploatacji i słabo radzą sobie z dużą ilością światła dziennego.

Plazma - najlepsza cena/jakość

Jeżeli zależy Wam na dobrej jakości obrazu, solidnym sprzęcie i nie podniecacie się nowinkami technologicznymi oraz innowacyjnymi funkcjami, to warto zakupić sobie starszy model TV. Osobiście mogę polecić plazmy, gdyż obecnie są one najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości - zwłaszcza w kwocie do ok. 3 tys. zł. Dobrym przykładem jest np. plazma Samsung PS51D550.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: