Jak nagrywać rozmowy telefoniczne z iPhone'a?

iPhone to jeden z popularniejszych smartfonów. Zastanawiasz się czy na iOS da się nagrywać rozmowy? Sprawdź, które aplikacje pozwolą Ci na nagrywanie historii rozmów.


Smartfony z Androidem bez problemu radzą sobie z nagrywaniem przeprowadzanych rozmów. Część nakładem graficznych posiada wbudowane opcje pozwalające na nagrywanie rozmów. Nawet jeżeli smartfon nie oferuje takiej opcji nie jest to dużym problemem, ponieważ w Sklepie Play znajdziemy wiele programów firm trzecich pozwalających na nagrywanie rozmów wideo.

Smartfony od Apple
fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Smartfony od Apple

fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Jak sprawa wygląda w przypadku smartfonów od Apple? iPhone działa pod kontrolą systemu operacyjnego iOS, który znany jest ze swojego zamkniętego środowiska. Domyślnie oprogramowanie nie posiada funkcji nagrywania rozmów. Na szczęście zamknięta architektura systemu operacyjnego iOS nie uniemożliwia użytkownikom nagrywania rozmów. Oznacza to, że iPhone może nagrywać przeprowadzane rozmowy telefoniczne z wykorzystaniem aplikacji firm trzecich. Co ciekawe bez problemu znajdziemy je w sklepie App Store, ponieważ nie naruszają one żadnych zapisów w regulaminach giganta z Cupertino.

Zobacz również:

Aplikacje do nagrywania rozmów z App Store

W App Store znajdziemy wiele aplikacji do nagrywania rozmów. Większość z nich to płatne, rozbudowane narzędzia, które pozwalają gromadzić nagrania w pamięci urządzenia lub automatycznie przesyłać je do chmury. Tego typu programy polecamy osobom, które planują nagrywać wiele rozmów np. w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Sprawdzonymi aplikacjami do nagrywania rozmów jest TapeACall Pro.

Na szczęście w AppStore znajdziemy również bezpłatne rozwiązania lub aplikacje działające w modelu Freemium (konieczność wykupienia subskrypcji w celu uzyskania wszystkich funkcji programu). To rozwiązanie dobre, gdy chcemy jedynie sporadycznie nagrywać rozmowy. Aplikacja taka jak IntCall Call Recorder będzie dobrym rozwiązaniem.

Uważaj na ukryte opłaty oraz jakość nagrań

Niestety część aplikacji wymaga wykupienia drogich subskrypcji. W App Store znajdziesz mnóstwo darmowych aplikacji. Szybko okaże się jednak, że do ich działania konieczne jest wykupienie bardzo drogiej subskrypcji. Dodatkowo ze względu na konstrukcję systemu operacyjnego iOS, przed nagraniem rozmowy będziemy musieli ręcznie aktywować nagrywanie. Dodatkowo często zdarza się, że jakość rozmów nie jest najwyższej klasy. Podsumowując da się nagrać rozmowę głosową z iPhone'a, ale nie zawsze efekt może być taki jak oczekiwaliśmy.

Inne wyjście z sytuacji - wykorzystanie zewnętrznego dyktafonu do nagrywania połączeń

Jeżeli powyższe rozwiązania Cię nie zadowoliły możesz wykorzystać zewnętrzny dyktafon lub smartfon do nagrywania rozmów z iPhone'a. Pamiętaj, że w tej sytuacji musisz przeprowadzać rozmowy w trybie głośnomówiący, a oba urządzenia muszą znajdować się niedaleko siebie, aby dyktafon mógł zarejestrować dźwięk o wysokiej jakości.

Przenośny dyktafon firmy Philips
Źródło: philips.com

Przenośny dyktafon firmy Philips

Źródło: philips.com