Jak naprawić Menu Start w Windows 10

Windows 10 niesie ze sobą wiele ciekawych nowych funkcji. Niestety część jego użytkowników spotyka się także z błędami, które powodują np., że Menu Start staje się bezużyteczne. Podpowiadamy, jak rozwiązać ten problem.

Windows 10 niesie ze sobą wiele nowych funkcji takich jak wirtualne pulpity, przeglądarka Edge i Continuum, lecz jak każde wielkie wydanie nie ustrzegł się także kilku błędów. W tym artykule pokazujemy, w jaki sposób poradzić sobie z problemem polegającym na blokowaniu przycisku Menu Start.

Jak odblokować Menu Start w Windows 10: wymagany restart

Szukając sposobu na rozwiązanie problemu spróbuj najpierw zrestartować komputer, którą to czynność być może trzeba będzie wykonać kilka razy. Oczywiście nie jest to propozycja idealna (w zasadzie tylko tymczasowa), ale z pewnością najprostsza do wykonania.

Jak odblokować Menu Start w Windows 10: stwórz nowy profil użytkownika

Innym tymczasowym rozwiązaniem problemu może być utworzenie nowego konta użytkownika. Aby tego dokonać za pomocą okna wyszukiwania (lupa obok przycisku Menu Start) wyszukaj panel sterowania. Następnie idź: Konta użytkowników>Zmień typ konta> dodaj nowego użytkownika w ustawieniach komputera. Tutaj zobaczysz opcje (Twoja rodzina, Inni użytkownicy) pozwalające na dodanie nowego użytkownika.

Jak odblokować Menu Start w Windows 10: skorzystaj z wiersza poleceń

Jeżeli boisz się "grzebać" przy kodzie, nie jest to prosta metoda dla ciebie rozwiązująca problem z Menu Start. Będąc w trybie administratora najedź myszką na przycisk Menu Start i otwórz prawym przyciskiem menu kontekstowe, z którego wybierz Wiersz polecenia (administrator). Wpisz słowo powershell i naciśnij Enter. Wpisz komendę:

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "(_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

i zatwierdź Enterem rozpoczynając proces. Nie przestrasz się komunikatów o błędach. Po zakończeniu pojawi się monit. Zamknij okno.