Jak naprawić większość błędów w Xbox Series X i S

Najnowsze konsole Xbox Series X oraz Xbox Series S nie są wolne od błędów. Jakie problemy występują najczęściej i jak je rozwiązać?


Wczoraj miała miejsce długo oczekiwana premiera konsol Xbox Series X oraz Xbox Series S. Okazuje się, że w przypadku obu produktów występują błędy. Kilka dni temu firma Microsoft ostrzegała o niektórych z nich przy okazji podając sposoby rozwiązania. Jakie problemy zauważyli gracze?

Utracono sygnał na telewizorze

Według Microsoftu na telewizorach 4K 120Hz z obsługą VRR może nastąpić awaria sygnału lub uszkodzenie obrazu. Błąd występuje, gdy Xbox jest skonfigurowany dla dedykowanych 4K 120Hz + VRR w przypadku sprzętów firm takich jak LG, Samsung lub Vizo, ale nie tylko. Żeby rozwiązać ten problem:

  1. Upewnij się, że telewizor ma zainstalowane najnowsze oprogramowanie sprzętowe. Urządzenie powinno mieć dostęp do Internetu i włączoną funkcję "Aktualizacje automatyczne".
  2. Wypróbuj różnych rozdzielczości
  3. Przejdź do Ustawienia > Ogólne > Opcje TV i wyświetlania > Tryby wideo i zaznacz/odznacz pole "Zezwalaj na zmienną częstotliwość odświeżania".
  4. Zmień rozdzielczość i częstotliwość odświeżania w sekcji Opcje TV i wyświetlania > Wyświetlacz i wypróbuj 1080p/120Hz +VRR lub 1440p/120Hz + VRR
  5. Całkowicie wyłącz VRR w telewizorze, jeżeli problem nadal występuje.
  6. Zresetuj tryb wideo i rozdzielczość.

Nie można zainstalować/uruchomić aplikacji EA Play lub BBC iPlayer

Zdarza się, że aplikacje EA Play oraz BBC iPlayer nie instalują się lub nie włączają na nowej konsoli. Niestety, wygląda na to, że nie ma rozwiązania na ten problem. Prawdopodobnie jest to kwestia kompatybilności.

xbox series x, xbox series s

Czarny ekran podczas wkładania płyty do DVD i Blue-ray

Jest to jeden z najczęściej występujących błędów związanych z Xboxem. Według raportów ekran robi się czarny od razu po włożeniu płyty do DVD lub Blue-ray. Żeby rozwiązać ten problem:

  1. Wyjmij płytę z konsoli
  2. Uruchom ponownie Xbox Series X lub S
  3. Włóż płytę ponownie

Za ciemne nagrania HDR

Gracze raportują, że nagrania HDR zdają się być zbyt ciemne w przypadku obu konsol. Firma Microsoft nie przekazała oficjalnego sposobu rozwiązania. Pozostaje jedynie nagrywanie tak jak jest, lub rozjaśnianie wideo za pomocą programów montażowych.

Mamy nadzieję, że problemy zostaną niedługo rozwiązane. Firma Microsoft poinformowała, że pracuje już nad aktualizacją. Prawdopodobnie zostanie ona udostępniona w formie łatki w najbliższym czasie.

Zobacz również: Jak naprawić większość błędów w Watch Dogs: Legion?