Jak nie płacić mandatu, czyli Yanosik i spółka


AutoRadar

AutoRadar to asystent kierowcy od twórców nawigacji AutoMapa

AutoRadar to asystent kierowcy od twórców nawigacji AutoMapa

Kolejną multiplatormową "antyradarową" aplikacją jest AutoRadar od twórców uznanej polskiej nawigacji GPS o nazwie AutoMapa. Podobnie jak Yanosik i iCoyote ostrzega użytkownika o zbliżaniu się do miejsc, gdzie znajdują się ustawione przez policję fotoradary i gdzie mają miejsce kontrole drogowe i odcinkowe pomiary prędkości. Nie zabrakło też informacji o korkach, wypadkach na trasie, którą porusza się użytkownik i innych niebezpieczeństwach.

Zaletą aplikacji AutoRadar jest wymiana informacji o stanie na drodze z użytkownikami zwykłej AutoMapy w czasie rzeczywistym. W przeciwieństwie do klasycznej nawigacji GPS "antyradar" udostępniany jest bez żadnych opłat. Zgłoszenia utrudnień na drodze dokonane przez użytkowników są dodatkowo weryfikowane przez społeczność serwisów takich jak Targeo.pl i Miplo.pl, a każdy użytkownik może przekazywać samodzielnie informacje, z których będzie mogła skorzystać społeczność.

Aplikację AutoRadar można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemem Google Android, Apple iOS i Windows Phone.

Rysiek

Aplikację reklamuje hasło "Rysiek widzi misie"

Aplikację reklamuje hasło "Rysiek widzi misie"

Kolejną usługą "antyradarową" od twórców klasycznej samochodowej nawigacji GPS jest Rysiek. Program zaprojektowany został przez twórców nawigacji NaviExpert i reklamowany jest hasłem "Rysiek widzi misie", które bez problemu powinni odszyfrować wszyscy użytkownicy CB Radia. Podobnie jak w przypadku AutoRadaru i AutoMapy twórcy aplikacji Rysiek chwalą się wymianą informacji o zgłaszanych przez użytkowników utrudnieniach na drodze pomiędzy mobilnym "antyradarem" i bazą NaviExperta.

Główną funkcją udostępnianego bezpłatnie programu jest informowanie kierowcy o znajdujących się na drodze fotoradarach, kontrolach drogowych itp. Oprócz tego Ryśka można wykorzystać w formie kamery samochodowej, dzięki czemu obiektyw aparatu w smartfonie przez cały czas podczas podróży będzie rejestrował przebieg trasy. Twórcy aplikacji chwalą się też umieszczaniem w bazie aplikacji informacji z CB Radia oraz z monitoringu klasycznego radia i internetu i zapewniają o moderacji zgłoszeń.

Aplikację Rysiek i kamera można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemem Google Android i Apple iOS.

RadarStop

RadarStop wymienia informacje zgłaszane przez użytkowników z MapąMap

RadarStop wymienia informacje zgłaszane przez użytkowników z MapąMap

Kolejną aplikacją pełniącą funkcję "autoradaru" jest RadarStop. Podobnie jak niektóre inne aplikacje tego typu, także ten program wymienia się danymi użytkowników pełnej nawigacji GPS. RadarStop spięty jest z popularną MapąMap. RadarStop również ma swoją własną społeczność użytkowników. Informacje o zdarzeniach na drodze wysyłane do bazy danych aplikacji błyskawicznie przekazywane są do innych użytkowników znajdujących się na tej samej trasie.

Aplikacja informuje użytkownika m.in. o utrudnieniach na drodze, lokalizacji fotoradarów stacjonarnych i mobilnych oraz kontrolami policji. Jako jedną z zalet RadarStop można wymienić możliwość pobierania map do pamięci urządzenia. Dostęp map w trybie offline pozwala zaoszczędzić na mobilnej transmisji danych, ale użytkownicy smartfonów bez wolnego miejsca w pamięci można wykorzystać tryb pobierania map na bieżąco z internetu.

Aplikację RadarStop można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemem Google Android i Apple iOS.