Jak nie płacić mandatu, czyli Yanosik i spółka


AutoRadar

Jak nie płacić mandatu, czyli Yanosik i spółka

AutoRadar to asystent kierowcy od twórców nawigacji AutoMapa

Kolejną multiplatormową "antyradarową" aplikacją jest AutoRadar od twórców uznanej polskiej nawigacji GPS o nazwie AutoMapa. Podobnie jak Yanosik i iCoyote ostrzega użytkownika o zbliżaniu się do miejsc, gdzie znajdują się ustawione przez policję fotoradary i gdzie mają miejsce kontrole drogowe i odcinkowe pomiary prędkości. Nie zabrakło też informacji o korkach, wypadkach na trasie, którą porusza się użytkownik i innych niebezpieczeństwach.

Zaletą aplikacji AutoRadar jest wymiana informacji o stanie na drodze z użytkownikami zwykłej AutoMapy w czasie rzeczywistym. W przeciwieństwie do klasycznej nawigacji GPS "antyradar" udostępniany jest bez żadnych opłat. Zgłoszenia utrudnień na drodze dokonane przez użytkowników są dodatkowo weryfikowane przez społeczność serwisów takich jak Targeo.pl i Miplo.pl, a każdy użytkownik może przekazywać samodzielnie informacje, z których będzie mogła skorzystać społeczność.

Aplikację AutoRadar można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemem Google Android, Apple iOS i Windows Phone.

Rysiek

Jak nie płacić mandatu, czyli Yanosik i spółka

Aplikację reklamuje hasło "Rysiek widzi misie"

Kolejną usługą "antyradarową" od twórców klasycznej samochodowej nawigacji GPS jest Rysiek. Program zaprojektowany został przez twórców nawigacji NaviExpert i reklamowany jest hasłem "Rysiek widzi misie", które bez problemu powinni odszyfrować wszyscy użytkownicy CB Radia. Podobnie jak w przypadku AutoRadaru i AutoMapy twórcy aplikacji Rysiek chwalą się wymianą informacji o zgłaszanych przez użytkowników utrudnieniach na drodze pomiędzy mobilnym "antyradarem" i bazą NaviExperta.

Główną funkcją udostępnianego bezpłatnie programu jest informowanie kierowcy o znajdujących się na drodze fotoradarach, kontrolach drogowych itp. Oprócz tego Ryśka można wykorzystać w formie kamery samochodowej, dzięki czemu obiektyw aparatu w smartfonie przez cały czas podczas podróży będzie rejestrował przebieg trasy. Twórcy aplikacji chwalą się też umieszczaniem w bazie aplikacji informacji z CB Radia oraz z monitoringu klasycznego radia i internetu i zapewniają o moderacji zgłoszeń.

Aplikację Rysiek i kamera można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemem Google Android i Apple iOS.

RadarStop

Jak nie płacić mandatu, czyli Yanosik i spółka

RadarStop wymienia informacje zgłaszane przez użytkowników z MapąMap

Kolejną aplikacją pełniącą funkcję "autoradaru" jest RadarStop. Podobnie jak niektóre inne aplikacje tego typu, także ten program wymienia się danymi użytkowników pełnej nawigacji GPS. RadarStop spięty jest z popularną MapąMap. RadarStop również ma swoją własną społeczność użytkowników. Informacje o zdarzeniach na drodze wysyłane do bazy danych aplikacji błyskawicznie przekazywane są do innych użytkowników znajdujących się na tej samej trasie.

Aplikacja informuje użytkownika m.in. o utrudnieniach na drodze, lokalizacji fotoradarów stacjonarnych i mobilnych oraz kontrolami policji. Jako jedną z zalet RadarStop można wymienić możliwość pobierania map do pamięci urządzenia. Dostęp map w trybie offline pozwala zaoszczędzić na mobilnej transmisji danych, ale użytkownicy smartfonów bez wolnego miejsca w pamięci można wykorzystać tryb pobierania map na bieżąco z internetu.

Aplikację RadarStop można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemem Google Android i Apple iOS.