Jak odblokować Wiedźmina w Fortnite? Nowości 4 rozdziału

W Fortnite rozpoczął się kolejny, 4 rozdział. Wśród wielu nowości, pojawiła się też ta, która ucieszywielu graczy, skórka Geralta z Rivii, nieustraszonego Wiedźmina.

fot. Epic Games

Współpraca Epic Games oraz CD Projekt RED zaowocowała tym, że gracze Fortnite będą mogli wcielić się w postać Geralta z Rivii. Mimo, że 4 rozdział już wystartował, na to wydarzenie będziemy musieli jeszcze poczekać.

Skórka Geralta z Rivii ma być nagrodą, która pojawi się w okolicach połowy sezonu. Oznacza to, że w trakcie rozgrywki będziemy musieli posiadać Karnet Bojowy, i aby otrzymać cały komplet wiedźmińskich przedmiotów, wykonać kilka następujących po sobie zadań.

Zobacz również:

  • Stranger Things, Dom z papieru i Wiedźmin od dziś w Lidlu! Śpiesz się po gadżety z seriali Netflixa

Zgodnie z licznikiem w grze, skórka powinna być odblokowana za około 2 miesiące.

Wiedźmin w Fortnite to jednak nie wszystkie nowości, jakich możemy się spodziewać. W grze pojawią się także skórki innych postaci. Oto pełna ich lista:

  • Doom Slayer
  • Massai
  • Dusty
  • Nezumi
  • Helsie
  • Wieczny
  • Geralt z Rivii

Zmian doczekała się także mapa świata. Tym razem przybrała ona nieco średniowiecznego klimatu. Znajdziemy tu takie lokacje jak m.in. Cytadela czy Rynek Kowadła. Wprowadzona została także nowa mechanika, dzięki której możemy automatycznie przeskakiwać przez niskie przeszkody podczas sprintu. To nie jedyna nowość, jeśli chodzi o poruszanie się. Twórcy dodali do gry motocykle crossowe Trail Trasher, które pozwolą na jeszcze wygodniejsze przemierzanie mapy.

Ucieszą się także entuzjaści broni. Do arsenału został dodany karabin Eks-kaliber, Gromowa Strzelba, Ekspercka Strzelba Automatyczna, Karabin Szturmowy Red-eye oraz Młot Uderzeniowy. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim ten ostatni. Każdy cios ma odrzucać wrogów, sojuszników, ale także samą postać na pewną odległość.

Wraz ze startem nowego sezonu, gra została przeniesiona na silnik Unreal Engine 5.1, który pozwala na wykorzystanie nowych funkcji, takich jak Nanite, Lumen, wirtualne mapowanie cieni i superrozdzielczość czasowa.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: