Jak odzyskać stracone pliki

Jak odzyskać stracone pliki? Jest na to sposób. Gdy twoje ważne dane ulegną niespodziewanie utracie, pomoże ci tylko jedno - rozważne działanie. Z poniższego poradnika dowiesz się, jak odzyskać stracone dane, co się da, i jakie oprogramowanie jest do tego potrzebne.

Czasami zdarza się omyłkowo usunąć plik lub folder albo sformatować niewłaściwy dysk. Pół biedy, jeśli masz pod ręką zapasową kopię tych zasobów.

Lecz nawet wtedy, gdy brak rezerwowego duplikatu danych, jeszcze nic straconego. Jeżeli zauważysz stratę wystarczająco wcześnie, w większości wypadków uda ci się odtworzyć przynajmniej niektóre z zagubionych plików i katalogów. Pomogą ci w tym poniższe wskazówki i programy dołączone na płycie DVD.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10?

Jednak nic nie wskórasz, jeśli sformatowałeś dysk w środowisku Vista lub Windows 7 (nie korzystając z opcji szybkiego formatowania). Funkcja formatowania w tych wersjach systemu Windows zastępuje dane w taki sposób, aby nie można było ich przywrócić.

Producenci oprogramowania do ratowania danych nie zwracają uwagi potencjalnych nabywców na ten problem. Ponadto nie był on brany pod uwagę w większości testów porównawczych aplikacji tego rodzaju...