Jak odzyskać usunięte pliki

Nie wiesz jak odzyskać usunięte pliki? Czasami zdarza się wyrzucić je całkowicie przez przypadek, innym razem inny użytkownik komputera może się ich niechcący pozbyć. Przeczytaj naszą poradę, aby dowiedzieć się jak odzyskać usunięte pliki - to wcale nie jest takie trudne.

Jak odzyskać usunięte pliki

Najpierw zaznacz najwyższą gałąź drzewa w programie Easeus Data Recovery, aby wybrać wszystkie pliki. Potem zainicjuj przywracanie przyciskiem Next.

W licznych testach porównawczych aplikacji do ratowania danych wygrywa Easeus Data Recovery Wizard. Jest dostępny w wersji komercyjnej, a także okrojonej wersji bezpłatnej, za pomocą której można odtworzyć maksymalnie 1 GB utraconych danych.

To całkiem sporo, dlatego piszemy jak odzyskać usunięte pliki właśnie na przykładzie tego oprogramowania. Jeśli zdarzy ci się zagubić większą ilość danych, lecz nie chcesz wydawać pieniędzy na komercyjny program, możesz zamiast wymienionego wypróbować bezpłatne narzędzie Recuva.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10?

Instalowanie Easeus Data Recovery Wizard. Gdy zauważysz utratę danych, powinieneś możliwie szybko podjąć właściwe kroki. Przede wszystkim nie zapisuj żadnych danych na partycji, na której znajdowały się brakujące pliki, ani nie przemieszczaj na niej żadnych plików. To bardzo ważne, bo w przeciwnym razie stracisz nieodwracalnie dane, z których można było odzyskać żądane dokumenty. Dlatego zainstaluj program Easeus Data Recovery Wizard koniecznie na innej partycji dysku. Pamiętaj o tym, gdy instalator zapyta o folder docelowy. Po zakończeniu czynności instalacyjnych od razu uruchom aplikację.

Jak odzyskać usunięte pliki

Funkcja Complete Recovery do odzyskiwania danych ze sformatowanych nośników potrzebuje więcej czasu, lecz znajduje więcej plików niż funkcja Deleted File Recovery.

Przywracanie usuniętych zasobów. Kliknij przycisk Deleted File Recovery i wskaż w kolejnym oknie dysk, na którym program ma poszukiwać usuniętych plików. Gdy potwierdzisz przyciskiem Next, aplikacja po chwili wyświetli w lewej części okna wykrytą strukturę folderów tegoż dysku. Możesz rozwijać poszczególne foldery, aby sprawdzić ich zawartość. Klikając dwukrotnie dany plik, przywołasz jego podgląd.

Jak odzyskać usunięte pliki o określonej nazwie? Kliknij przycisk Find file by name, wpisz fragment nazwy i kliknij przycisk Find next. Zaznacz na liście znalezionych plików te, które chcesz przywrócić. Kliknięciem przycisku Search files przywołasz w razie potrzeby zaawansowane funkcje filtrowania. A jeśli chcesz odtworzyć wszystkie znalezione pliki, zaznacz pole wyboru na samej górze drzewa folderów. Następnie kliknij przycisk Next.

Teraz musisz podać katalog docelowy, w którym zostaną zapisane odzyskane pliki. W żadnym wypadku nie może to być folder znajdujący się na tym samym dysku, co zaginione pliki. Zainicjuj przywracanie, klikając ponownie przycisk Next.