Jak oglądać filmy MCU? Chronologia wydarzeń w kinowym uniwersum Marvela

Bogate uniwersum kinowe Marvela może pewnie wprawić postronnych widzów w spore zakłopotanie w kwestii chronologii wydarzeń. W tym artykule pomożemy Wam to rozwikłać i podpowiemy w jakiej kolejności oglądać filmy Marvel Studios.


Można dyskutować, czy filmem otwierającym Marvel Cinematic Universe była pierwsza część przygód Iron Mana, czy może przyjęty z mieszanymi uczuciami Incredible Hulk z Edwardem Nortonem w głównej roli. Nie zmienia to jednak faktu, że od 14 lat filmowe uniwersum Marvela rozrosło się do gigantycznych rozmiarów. Ponadto nie ogranicza się ono jedynie do kinowych blockbusterów, ale także do niezliczonej ilości seriali, które niemal co roku debiutują na różnych platformach. Dopiero po premierze Spider-Man: Daleko od domu w połowie 2019 roku producenci wreszcie dali nam odetchnąć i przez ponad półtora roku nie wypuścili żadnej nowej produkcji z uniwersum Marvela. Częściowo wpłynęła na to pandemia koronawirusa, dlatego na premierę Czarnej Wdowy przyszło nam czekać o prawie rok dłużej, a częściowo taki też był plan Marvel Studios.

Jak oglądać filmy MCU? Chronologia wydarzeń w kinowym uniwersum Marvela

Czwarta faza kinowego uniwersum Marvela zapowiada się wyjątkowo zachęcająco, głównie ze względu na wprowadzenie wielu niewidzianych dotąd na ekranach postaci oraz przedstawienie nowych przygód tych już dobrze fanom znanych. Zanim jednak zajmiemy się nadchodzącymi produkcjami, cofnijmy się nieco do filmów, które już od dawna są z nami i odpowiedzmy na jedno ważne pytanie: Jak oglądać filmy Marvela?

Zobacz również:

MCU przyzwyczaiło już swoich fanów do tego, że na bieżąco wprowadza do swojego uniwersum nowych bohaterów, którzy mają pojawić się w kolejnych produkcjach. Idealnym tego przykładem jest premiera Kapitan Marvel w lutym 2019 roku oraz późniejsze pojawienie się Carol Danvers w Avengers: Endgame w kwietniu tego samego roku. Podobnie przedstawia się sytuacja ze słynnymi już scenami po napisach, które zwykle zapowiadają nam kolejną produkcję Marvela. Może to powodować pewien chaos w chronologii wydarzeń w ramach uniwersum, dlatego w tym tekście postaramy się nieco go uporządkować i podpowiemy wam w jakiej kolejności oglądać filmy MCU.

Marvel Cinematic Universe - kolejność chronologiczna (filmy)

1. Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie (premiera: 2011)

Steve Rogers stara się zaciągnąć do wojska i walczyć na froncie w czasie drugiej wojny światowej. Niestety jego słaba postura go dyskwalifikuje. Z tego powodu bierze udział w tajnym eksperymencie, który czyni z niego superżołnierza, który walczy z tajemniczą organizacją: Hydrą.

2. Kapitan Marvel (2019)

Lata 90. XX wieku. Pilotka Carol Danvers zostaje uprowadzona przez rasę Kree. Po powrocie na Ziemię odzyskuje swoje wspomnienia i wielką moc, dzięki której staje się jedną z najpotężniejszych istot we wszechświecie.

Jak oglądać filmy MCU? Chronologia wydarzeń w kinowym uniwersum Marvela

Iron Man

3. Iron Man (2008)

Miliarder Tony Stark, zajmuje się produkcją i dostawami broni dla rządu USA. Porwanie przez rebeliantów zmienia jego życie. Zostaje zmuszony do skonstruowania dla nich broni, jednak tworzy pierwszy pancerz bojowy i jako Iron Man musi walczyć o swoje życie i przyszłość Stark Industries.

4. Iron Man 2 (2010)

Tony Stark musi stawić czoła cieniom przeszłości swojej rodziny. Po tym jak świat poznał jego tożsamość, rząd USA stara się ograniczyć jego działania. Genialny wynalazca Ivan Vanko szuka zemsty za krzywdy, jakich jego ojciec doświadczył ze strony rodziny Starków.

5. The Incredible Hulk (2008)

Naukowiec Bruce Banner zostaje napromieniowany, przez co w stanie wyjątkowego stresu przemienia się w potężną bestię: Hulka. Banner stara się znaleźć antidotum, które pozwoli mu się uwolnić od Hulka. W tym samym czasie musi oprzeć się rządowi, który chce wykorzystać jego moc.

6. Thor (2011)

Bóg Piorunów zostaje zesłany na Ziemię, a Odyn pozbawia go boskich mocy oraz młota Mjollnira. Poznaje tam doktor Jane Foster i uczy się życia śmiertelników. Zmuszony do walki przez swojego złowrogiego brata Lokiego odzyskuje Mjollnir i swoje moce oraz pomaga w ocaleniu Asgardu.

7. Avengers (2012)

Grupa superbohaterów musi ocalić Ziemię przed inwazją obcych. Thor, Iron Man, Kapitan Ameryka, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye łączą siły aby pokonać Lokiego i armię kosmitów.

8. Iron Man 3 (2013)

Świat genialnego wynalazcy i miliardera Tony'ego Starka legł w gruzach przez działania tajemniczego Mandaryna. Iron Man wyrusza w podróż, której jedynym celem jest zemsta za dokonane mu krzywdy.

9. Thor: Mroczny Świat (2013)

Bóg Piorunów stara się zaprowadzić porządek w Dziewięciu Królestwach. Thor musi powstrzymać Malekitha i Mroczne Elfy, które chcą zniszczyć Ziemię, Asgard i pozostałe światy.

10. Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (2014)

Steve Rogers i Czarna Wdowa podczas jednej z misji Tarczy natrafiają na trop zagrażającego światu spisek. Stoi za nim Hydra, zakamuflowana od lat organizacja, z którą Kapitan Ameryka walczył podczas drugiej wojny światowej. Steve Rogers odkrywa też prawdę o swoim dawnym przyjacielu.

Jak oglądać filmy MCU? Chronologia wydarzeń w kinowym uniwersum Marvela

Strażnicy Galaktyki Vol. 1

11. Strażnicy Galaktyki Vol. 1 (2014)

Peter Quill staje się celem potężnego Ronana, który chce posiąść jeden z Kamieni Nieskończoności. Zupełnym przypadkiem łączy swoje siły z innymi outsiderami, z którymi tworzy grupę Strażników Galaktyki.

12. Strażnicy Galaktyki Vol. 2 (2017)

Grupa wyrzutków wciąż walczy z niebezpieczeństwami w galaktyce. Peter Quill odkrywa prawdę o swoim ojcu, jego dziedzictwie i potężnej mocy, z którą przyjdzie mu się zmierzyć.

13. Avengers: Czas Ultrona (2015)

Tony Stark i Bruce Banner tworzą sztuczną inteligencję, Ultrona, który uwalnia się spod ich kontroli i planuje unicestwić ludzkość. Avengersi znów muszą zebrać drużynę i ocalić świat przed zagładą.

14. Ant-Man (2015)

Oszust Scott Lang, wyposażony w kombinezon pozwalający na zmniejszanie się, pomaga swojemu mentorowi, Hankowi Pymowi, zaplanować i wykonać skok, od którego zależą losy świata.

15. Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów (2016)

Światowe rządy chcą kontrolować działanie superbohaterów i ograniczyć ich swobodę. Powoduje to rozłam wśród Avengersów i konflikt między nimi. Całą sytuację próbuje wykorzystać baron Zemo by pomścić swoich rodaków z Sokowii.

16. Czarna Wdowa (2021)

Natasha Romanoff zmuszona jest zmierzyć się z demonami przeszłości. W tym celu musi ponownie zjednoczyć swoją rodzinę i stawić czoła organizacji, dzięki której stała się jedną z Wdów.

17. Doktor Strange (2016)

Najlepszy nowojorski neurochirurg doznaje wypadku, po którym jego kariera dobiega końca. Licząc na uzdrowienie i powrót do zawodu udaje się do Nepalu. Tam odkrywa jednak zupełnie nowe możliwości i moce, które pomogą mu ocalić świat.

18. Czarna Pantera (2018)

Po śmierci ojca, T'challa obejmuje tron Wakandy oraz przejmuje tytuł Czarnej Pantery, obrońcy kraju. Wakanda zostaje jednak zaatakowana przez dawnego wroga i młody władca musi obronić swoich ludzi.

Jak oglądać filmy MCU? Chronologia wydarzeń w kinowym uniwersum Marvela

Spider-Man: Homecoming

19. Spider-Man: Homecoming (2017)

Peter Parker, pod okiem Tony'ego Starka, próbuje powrócić do normalnego życia po przygodach z innymi superbohaterami. Wkrótce jednak Spider-Man musi stawić czoła Vulture'owi, który stanowi zagrożenie dla jego najbliższych.

20. Thor: Ragnarok (2017)

Po powrocie do Asgardu Thor odkrywa, że Loki podszywa się pod Odyna i rządzi królestwem. Razem odnajdują ojca tuż przed jego śmiercią. Ich mroczna siostra Hela pojawia się w Asgardzie i zsyła na niego Ragnarok, nordycką apokalipsę.

21. Avengers: Wojna bez granic (2018)

Thanos, potężny tytan w końcu zbiera Kamienie Nieskończoności rozsiane po całej galaktyce. Jego celem jest kreowanie rzeczywistości wedle własnej woli i wymazanie połowy życia we wszechświecie. Avengersi oraz bohaterowie z innych światów próbują stawić czoła jemu i jego armii.

22. Ant-Man i Osa (2018)

Równolegle do wydarzeń przedstawionych w Avengers: Wojna bez granic, Scott Lang i Hope van Dyne próbują rozwikłać tajemnice z przeszłości doktora Hanka Pyma. W trakcie poszukiwań prawdy o swoim mentorze Ant-man stara się pogodzić życie superbohatera z rolą ojca.

Jak oglądać filmy MCU? Chronologia wydarzeń w kinowym uniwersum Marvela

Avengers: Endgame

23. Avengers: Endgame (2019)

Tuż po wydarzeniach z Wojny bez granic Avengersi odnajdują Thanosa, ale nie są w stanie naprawić rzeczywistości. Dopiero po 5 latach znajdują rozwiązanie, jednak przyjdzie im ponownie zmierzyć się z Thanosem w ostatecznej walce.

24. Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni (2021)

Shang-Chi musi zmierzyć się z przeszłością, po tym, jak zostaje wciągnięty w sieć tajemniczej organizacji Dziesięciu Pierścieni.

25. Spider-Man: Daleko od domu (2019)

Peter Parker próbuje odnaleźć się w świecie bez Tony'ego Starka i wyrusza na szkolne wakacje do Europy. Jednak bardzo szybko będzie musiał przywdziać kostium Spider-Mana i ponownie wcielić się w rolę superbohatera ratującego świat.

26. Eternals (2021)

Eternals to przedwieczna rasa nieśmiertelnych istot, które zamieszkiwały Ziemię i ukształtowały jej historię. Teraz muszą ponownie walczyć w obronie ludzkości.

27. Spider-Man: Bez drogi do domu (2021)

Po tym, jak świat dowiedział się, że Peter Parker jest Spider-manem, nastolatek chce, aby to się nigdy nie wydarzyło. Prosi o pomoc Doktora Strange'a, jednak nie wszystko pójdzie zgodnie z ich planami.

28. Doktor Strange w multiwersum obłędu (2022)

Multiwersuum to koncept o którym wiemy zatrważająco niewiele... Doktor Strange powraca, aby ponownie ocalić znaną mu rzeczywistość. Tym razem będzie musiał zmierzyć się z zupełnie innym przeciwnikiem... sobą samym.

29. Thor: Miłość i grom (2022)

Thor zamierza wreszcie odnaleźć spokój i udać się na zasłużoną emeryturę. Jego odpoczynek przerywa jednak Gorr Rzeźnik, którego jedynym celem jest zabicie wszystkich nadprzyrodzonych istot. Thor prosi o pomoc swoich zaufanych towarzyszy - Walkirię oraz Korga, a także byłą dziewczynę Jane Foster, która z niewiadomych przyczyn potrafi władać jego magicznym młotem - Mjolnirem.

30. Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu (2022)

Po śmierci króla T'Challi królowa Ramonda, Shuri, M'Baku, Okoye i Dora Milaje stają w obronie swojego ludu przed interwencją światowych mocarstw. Otwierając nowy rozdział swojej historii, mieszkańcy Wakandy łączą siły z War Dog Nakią i Everettem Rossem, by wytyczyć nowy kierunek dla swojego królestwa. Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu miał zamyka fazę 4. Marvel Cinematic Universe, kolejny rozdział zapoczątkują Antman i Osa.

31. Ant-Man i Osa: Kwantomania (2023)

Film otwierający nową, 5. już fazę Marvel Cinematic Universe i na dobre wprowadzający nowe "czarne charaktery", które mają zagościć w uniwersum na dłużej jak choćby Kang Zdobywca (Jonathan Majors). W rolach głównych powrócą: Evangeline Lilly (Hope Van Dyne) i Paul Rudd (Scott Lang). Tym razem Scott Lang musi zmagać się z konsekwencjami swoich działań nie tylko jako superbohater, ale także jako ojciec.

32. Strażnicy Galaktyki: Volume 3

Ostatnia już opowieść o lubianych Strażnikach Galaktyki. Peter Quill i jego towarzysze powracają w klimatycznej i znacznie bardziej emocjonalnej niż poprzednie odsłonie serii. Oczywiście wciąż nie zabraknie zwariowane humoru i szalonych akcji, a w rolach głównych powrócą: Chris Pratt, Zoe Saldaña, Dave Bautista, Bradley Cooper czy Vin Diesel.

MCU - jak oglądać? Kolejność chronologiczna (filmy i seriale)

MCU (Marvel Cinematic Universe) to już nie tylko kinowe superprodukcje. Disney nie ukrywa, że chce mocno inwestować w seriale na platformie Disney+. Jak odnaleźć się jednak w tym rozbudowanym uniwersum? Jeśli chcecie zostać prawdziwymi ekspertami z zakresu znajomości MCU, to przygotowaliśmy dla was listę wszystkich filmów i seriali, które musicie obejrzeć, w kolejności, która pozwoli wam najlepiej zapoznać się z przedstawioną historią.

 1. Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie
 2. Agentka Carter (sezon 1)
 3. Agentka Carter (sezon 2)
 4. Kapitan Marvel
 5. Iron Man
 6. Iron Man 2
 7. The Incredible Hulk
 8. Thor
 9. Avengers
 10. Iron Man 3
 11. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 1, odc. 1-7)
 12. Thor: Mroczny Świat
 13. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 1, odc. 8-16)
 14. Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz
 15. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 1, odc. 17-22)
 16. Strażnicy Galaktyki Vol. 1
 17. Strażnicy Galaktyki Vol. 2
 18. Daredevil (sezon 1)
 19. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 2, odc. 1-10)
 20. Jessica Jones (sezon 1)
 21. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 2, odc. 11-19)
 22. Avengers: Czas Ultrona
 23. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 2, odc. 20-22)
 24. Daredevil (sezon 2, odc. 1-4)
 25. Luke Cage (sezon 1, odc. 1-4)
 26. Daredevil (sezon 2, odc. 5-11)
 27. Luke Cage (sezon 1, odc. 5-8)
 28. Daredevil (sezon 2, odc. 12-13)
 29. Luke Cage (sezon 1, odc. 9-13)
 30. Ant-Man
 31. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 3, odc. 1-10)
 32. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 3, odc. 11-19)
 33. Iron Fist (sezon 1)
 34. Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów
 35. Czarna Wdowa
 36. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 3, odc. 20-22)
 37. Defenders (sezon 1)
 38. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 4, odc. 1-6)
 39. Doktor Strange
 40. Czarna Pantera
 41. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 4, odc. 7-8)
 42. Agenci T.A.R.C.Z.Y.: Slingshot (sezon 1, odc. 1-6)
 43. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 4, odc. 9-22)
 44. Spider-Man: Homecoming
 45. Thor: Ragnarok
 46. Inhumans (sezon 1)
 47. Punisher (sezon 1)
 48. Runaways (sezon 1)
 49. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 5, eps 1-10)
 50. Jessica Jones (sezon 2)
 51. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 5, eps 11-18)
 52. Cloak & Dagger (sezon 1)
 53. Cloak & Dagger (sezon 2)
 54. Luke Cage (sezon 2)
 55. Iron Fist (sezon 2)
 56. Daredevil (sezon 3)
 57. Runaways (sezon 2)
 58. Punisher (sezon 2)
 59. Jessica Jones (sezon 3)
 60. Avengers: Wojna bez granic
 61. Ant-Man i Osa
 62. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 5, odc. 19-22)
 63. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 6)
 64. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 7)
 65. Runaways (sezon 3)
 66. Avengers: Endgame
 67. Loki
 68. What If...?
 69. WandaVision
 70. Falcon i Zimowy Żołnierz
 71. Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni
 72. Spider-Man: Daleko od domu
 73. Eternals
 74. Spider-Man: Bez drogi do domu
 75. Doktor Strange w multiwersum obłędu
 76. Hawkeye
 77. Moon Knight
 78. She-Hulk
 79. Ms. Marvel
 80. Thor: Miłość i grom
 81. Werewolf by Night
 82. Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu
 83. Ant-Man i Osa: Kwantomania
 84. Strażnicy Galaktyki: Volume 3

Co dalej?

Marvel Cinematic Universe wkroczyło w czwartą fazę swojego istnienia. Co to oznacza dla fanów? Otrzymaliśmy już pierwsze sezony seriali WandaVision, Falcon i Zimowy Żołnierz (Falcon and Winter Soldier), Loki czy Hawkeye oraz wielu innych. Wiemy już, że otrzymamy drugi sezon Lokiego, jednak za jego reżyserię nie będzie już odpowiedzialna Kate Herron. Reżyserka uznała, że swoją historię opowiedziała do końca w pierwszym sezonie serialu. Możemy już oglądać cały pierwszy sezon animowanego serialu What if... na platformie Disney+. Wiemy już także, że druga seria animacji widnieje w planach studia.

Zobacz także: Kiedy pojawią się kolejne filmy Marvel Studios? Kalendarz kinowych premier MCU!

Disney ma ambitne plany względem MCU i potwierdzono już, że w najbliższych latach czeka na nas zarówno mnóstwo kinowych produkcji, jak i seriali na platformie Disney+. Jednym z ostatnich widowisk w ramach uniwersum jest film - Werewolf by Night, który możecie obejrzeć wyłącznie na Disney+. Jest to wyjątkowa produkcja inspirowana horrorami z lat 30. i 40. ubiegłego wieku, która przybliża nam kilka mniej popularnych postaci z uniwersum Marvela. Oficjalny opis fabuły Werewolf by Night prezentuje się następująco:

W ciemną i ponurą noc tajemna grupa łowców potworów wychodzi z cienia i zbiera się w przerażającej Świątyni Krwawego Kamienia po śmierci swojego przywódcy. W dziwnym i makabrycznym upamiętnieniu życia przywódcy, uczestnicy zostają wciągnięci w tajemniczą i śmiertelną rywalizację o potężną relikwię, zwaną krwawym kamieniem. Polowanie ostatecznie doprowadzi ich do spotkania twarzą w twarz z niebezpiecznym potworem.

Co istotne, potwierdzono już, że Werewolf by Night wchodzi oficjalnie do kanonu MCU, co oznacza, że postacie z filmu będziemy mogli zobaczyć w akcji ponownie. Najwięcej mówi się o "gościnnym występie" Wilkołaka w kolejnym sezonie serialu Moon Knight (na którego potwierdzenie również jeszcze czekamy).

Jak oglądać filmy MCU? Chronologia wydarzeń w kinowym uniwersum Marvela

Marvel Cinematic Universe: czwarta faza

Marvel nie zapomina także o produkcjach skierowanych na duży ekran. Mogliśmy już obejrzeć Czarną Wdowę ze Scarlett Johansson w roli głównej, Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni, a także Eternals. Widowisko zostało jednak przyjęte przez fanów z mieszanymi uczuciami, co dodatkowo potwierdza duży spadek z wpływów z box office po pierwszym tygodniu. Z kolei Spider-Man: Bez drogi do domu przyniósł ogromne zyski z box office w zaledwie kilka dni od pojawienia się w kinach.

Co nas czeka w kolejnych miesiącach i latach w Marvel Cinematic Universe? Oto lista zapowiedzianych już filmów i seriali, wraz z ich datami premier.

 • Strażnicy Galaktyki Vol 3 – 5 maja 2023
 • Spider-Man: Across the Spider-Verse - 2 czerwca 2023
 • Secret Invasion – 21 czerwca 2023
 • Echo – lato 2023
 • Loki: Sezon 2 - lato 2023
 • The Marvels - 28 lipca 2023
 • Blade - 3 listopada, 2023
 • Ironheart - końcówka 2023
 • X-Men '97 – końcówka 2023
 • Agatha: Coven of Chaos - zima 2023/24
 • Daredevil: Born Again - wiosna 2024
 • Captain America: New World Order - 3 maja 2024
 • Thunderbolts - 26 lipca 2024
 • Deadpool 3 – 6 września 2024
 • Fantastic Four – 8 listopada 2024
 • Spider-Man: Freshman Year – 2024
 • Marvel Zombies – 2024
 • Avengers: The Kang Dynasty - 2 maja 2025
 • Avengers: Secret Wars 7 - listopada 2025
 • Ironheart – brak daty premiery
 • Armor Wars – brak daty premiery
 • What If...? - Sezon 2 – bez daty premiery

MCU - 5 faza rozpocznie się już w 2023 roku

Disney potwierdził już, że czwarta faza MCU zakończy się filmem Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. Natomiast już na początku 2023 roku (dokładnie 17 lutego), za sprawą filmu Ant-Man i Osa: Quantumania, rozpocznie się 5. faza Marvel Cinematic Universe, która zdaniem wielu fanów już na "papierze" prezentuje się znacznie ciekawiej niż "czwórka". Jakie filmy i seriale dokładnie zobaczymy w ramach 5. fazy? Oto one:

 • Ant-Man i Osa: Quantumania – 17 luty 2023 (film)
 • Secret Invasion - wiosna 2023 (serial)
 • Strażnicy Galaktyki vol. 3 - 5 maja 2023 (film)
 • Echo - lato 2023 (serial)
 • Loki: Sezon 2 - lato 2023 (serial)
 • The Marvels - 28 lipca 2023 (film)
 • Blade - 3 listopada, 2023 (film)
 • Ironheart - końcówka 2023 (serial)
 • Agatha: Coven of Chaos - zima 2023/24 (serial)
 • Daredevil: Born Again - wiosna 2024 (serial)
 • Captain America: New World Order - 3 maja 2024 (film)
 • Thunderbolts - 26 lipca 2024 (film)

MCU - faza 6. Powrót Avengersów i Deadpoola

Disney zaplanował już nie tylko fazę 5. w ramach MCU, ale również 6. Co więcej, już teraz wiemy, że czeka nas kilka przebojowych powrotów. Na początek będziemy mogli cieszyć się z powrotu najbardziej wybuchowego i nieprzewidywalnego bohatera z MCU, czyli Deadpoola. Ryan Reynolds ponownie wcieli się w tytułowego bohatera, a na planie towarzyszyć mu będzie Hugh Jackman jako Wolverine. Deadpool 3 trafi do kin 8 listopada 2024 roku. Zaledwie kilka miesięcy później czeka nas reaktywacja "Fantastycznej Czwórki". Fani Avengersów również nie będą rozczarowani, bowiem w ramach fazy 6. czekają na nas aż dwa filmy z udziałem "Mścicieli". Obecny harmonogram 6. fazy MCU prezentuje się następująco:

 • Deadpool 3 - 8 listopada 2024
 • Fantastic Four - 14 luty 2025
 • Avengers: The Kang Dynasty - 2 maja 2025
 • Avengers: Secret Wars - 1 maja 2026

Oczywiście należy podkreślić, że z całą pewnością nie są to wszystkie widowiska, które wejdą w skład 6. fazy. Na ogłoszenie kolejnych będziemy jednak musieli jeszcze trochę poczekać.

Gdzie oglądać?

Wszystkie produkcje Marvel Cinematic Universe dostępne są na platformie Disney+. Tylko tutaj możecie obejrzeć wszystkie filmy i seriale wchodzące w skład MCU. Wyjątkiem są przygody Spider-Mana, który choć dostępne na Disney+, to pojawiają się także na innych platformach VOD, jak choćby HBO Max czy Player.pl. Należy też pamiętać, że premiery kinowe trafiają do Disney Plus najwcześniej po 45 dniach od dnia ich debiutu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: