Jak oszukać Microsoft i odświeżyć Windows XP za jednym zamachem?

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows, prawdopodobnie przynajmniej raz w życiu natknąłeś się na aplikację, która wyświetliła ci: "Niewłaściwy system operacyjny. Instalator zakończy teraz pracę". Denerwuje cię ten komunikat? Nas zdenerwował, dlatego postanowiliśmy obejść ograniczenia stosowane przez Microsoft. Pokażemy ci kilka sztuczek, dzięki którym zainstalujesz niemal każdy plik MSI, niezależnie od wbudowanych weń ograniczeń. Pamiętaj tylko, że nasza zabawa - choć zgodna z prawem w Polsce - może nie być legalna poza jej granicami.

Za moment pokażemy ci, jak odświeżyć wygląd swojego Windows XP i zainstalować w nim dwie ładne skórki (style graficzne) oraz narzędzia dostępne dotychczas jedynie w Windows Viście i XP Tablet PC Edition.

Jak oszukać Microsoft i odświeżyć Windows XP za jednym zamachem?

Srebrny styl Windows XP niejednemu użytkownikowi musiał się już przejeść

Styl Zune

Do zainstalowania stylu Zune nie trzeba żadnych szczególnych wygibasów. Wystarczy wejść na tę stronę Microsoftu, pobrać odpowiedni plik i go zainstalować. Motyw Royale Noir kolorystycznie wyraźnie nawiązuje do Visty. Nie uświadczysz w nim co prawda przezroczystych belek tytułowych ani odświeżonych ikon, ale spora ilość czerni nada Windows XP modny wygląd.

Jak oszukać Microsoft i odświeżyć Windows XP za jednym zamachem?

Styl Zune

Styl Windows Media Center, czyli bawimy się w hakerów

Jeśli tapeta i ciemne barwy nie przypadły ci do gustu, mamy dla ciebie kolejną propozycję - motyw "Energy Blue", dotychczas dostępny jedynie dla tabletów PC. Jest on bardzo blisko spokrewniony z "Media Center style" (Royale Blue) - różni się jedynie tapetami - i na pewno będzie się świetnie prezentował na każdym nowoczesnym komputerze z Windows XP. Do jego zainstalowania jednak konieczne jest wykonanie kilku sztuczek, które są głównym celem tego artykułu. Gotowy? W takim razie do dzieła!

Przede wszystkim znajdź w Internecie pakiet Microsoft Experience Pack for Tablet PC. Uruchom go i poczekaj go, aż wyświetli błąd informujący cię o niemożności zainstalowania oprogramowania w systemie innym niż XP Tablet PC Edition.