Jak po cichu zapisywać wiadomości ze Snapchata?

Snapchat to popularny serwis, który umożliwia przesyłanie zdjęć i krótkich nagrań wideo. Znikają one po maksymalnie 10 sekundach, a jeśli chce zapisać się zrzut ekranu wiadomości, nadawca zostaje o tym poinformowany. Da się to jednak zrobić "po cichu". Jak? Oto rozwiązanie.


Standardowy zrzut ekranu

Otwórz Snapchat i przesuń palcem w prawo, do listy wysłanych i otrzymanych wiadomości. Następnie włącz tryb samolotowy smartfona - można zrobić to za pomocą okienka powiadomień na urządzeniach z systemem Android, Centrum Sterowania na iOS lub też - w obu przypadkach - za pomocą menu Ustawienia. Po włączeniu wróć do Snapchata i wykonaj zrzut ekranu w normalny sposób. Wyłącz aplikację i upewnij się, że nie pracuje w tle. Następnie wyłącz tryb samolotu i możesz otworzyć ponownie Snapchat, aby korzystać z niego w normalny sposób.

Wykonanie zrzutu ekranu za pomocą aplikacji

Kiedy tylko ukazał się Snapchat, App Store zalały aplikacje umożliwiające zapisywanie materiałów wideo i zdjęć bez informowania o tym nadawcy. Niektóre z nich mają nawet możliwość nie informowania nadawcy o otwarciu jego wiadomości. Jednak po aferze w październiku 2014 roku, kiedy z serwisu wyciekło ponad 200 tysięcy zdjęć, Snapchat zwiększył znacznie poziom bezpieczeństwa API i niemal wszystkie aplikacje przestały działać. Niektóre jednak wciąż cieszą się powodzeniem - jak Sneakaboo w App Store. Niestety, nie da się określić "pewnych" aplikacji, które będą działać, ponieważ Snapchat wciąż poprawia mechanizmy blokujące używanie aplikacji firm trzecich.