Jak pobierać filmy z YouTube na smartfon, tablet z Androidem

Krok 4.

TubeMate poprosi cię o dostęp do różnych uprawnień (wybierz Next na pierwszym oknie, następnie Install). Gdy instalacja zakończy się naciśnij Open. Aplikacja pozwala na skorzystanie z Fast Download Mode, czyli trybu korzystającego z Wi-Fi i łączności 3G/4G, aby zapewnić szybsze pobieranie plików. Od ciebie zależy czy skorzystasz z tego rozwiązania. Pamiętaj jednak, że jeżeli będzie to problem dla twojego mobilnego pakietu dostępu do internetu w każdej chwili możesz funkcję tę odznaczyć.

Aplikacja TubeMate pozwala na pobranie wideo z YouTube

Aplikacja TubeMate pozwala na pobranie wideo z YouTube

Krok 5.

Po pierwszym uruchomieniu TubeMate zobaczysz listę różnych filmów na ekranie głównym. W prawym górnym rogu dostępna jest opcja Szukaj (lupa) pozwalająca na przeglądanie większej bazy filmów. Obok niej pod ikoną z trzema kropkami kryje się menu Ustawień pozwalające na dostęp do opcji playlisty.

Krok 6.

Znajdź interesujące cię wideo. W górnej części ekranu pojawi się zielona strzałka - naciśnij ją. TubeMate zaoferuje ci do wyboru wiele opcji różniących się jakością. To, którą wybierzesz uzależnione jest od wydajności twojego urządzenia, połączenia z internetem i tego ile posiadasz wolnej przestrzeni na pliki. Ponadto dostępna jest opcja Download as MP3, która pozwoli ci na pobranie samej ścieżki dźwiękowej. Wybierz opcję, którą chcesz i naciśnij przycisk Download znajdujący się na dole ekranu.

TubeMate pozwala na pobranie wideo z YouTube

TubeMate pozwala na pobranie wideo z YouTube

Krok 7.

Gdy wideo zostanie pobrane zobaczysz to na pasku powiadomień u góry ekranu. Jeżeli je naciśniesz aplikacja TubeMate otworzy się. Kliknij w ikonę z trzema kropkami i z rozwiniętej listy wybierz Lista pobierania. Następnie kliknij w wybrane wideo, aby je odtworzyć.

Krok 8.

Sam plik wideo znajdziesz w aplikacji Galeria w katalogu Video. Po wybraniu interesującego cię filmu w prawym górnym rogu znajdziesz ikonę z trzema kropkami (obok śmietnika), która pozwala na różne działania, m.in. przeniesienie filmu do innej lokalizacji.