Jak pobierać filmy z YouTube na smartfon, tablet z Androidem

Jeżeli jedną z rzeczy, z których korzystasz z poziomu smartfona jest oglądanie filmów na YouTube musisz mieć dostęp do WiFi lub wykupiony porządny pakiet komórkowej transmisji danych. W przeciwnym wypadku musisz stworzyć swoją lokalną bazę filmów. Zobacz jak to zrobić w przypadku urządzenia pracującego pod kontrolą Androida.

Jeżeli jedną z rzeczy, które lubisz robić jest oglądanie filmów w serwisie YouTube na smartfonie/tablecie najlepiej abyś był w zasięgu hotspotu WiFi. Jeżeli nie masz takiej możliwości, natomiast korzystanie z mobilnego internetu nie wchodzi w grę, wyjściem jest pobranie wybranych tytułów do pamięci smartfona (najlepiej na kartę microSD o dużej pojemności) i następnie oglądanie ich w trybie offline (czytaj też: Jak pobrać film z YouTube, lub sam dźwięk? Są różne sposoby i Jak pobrać klip z YouTube na iPhona lub iPada?).

Pobieraj filmy z YouTube na smartfon lub tablet z Androidem

Krok 1.

Aby pobrać wideo z YouTube możesz sięgnąć po wiele darmowych narzędzi. Polecamy TubeMate, którego jednak niestety nie znajdziesz w sklepie Google Play. Przejdź na stronę tubemate.net i skorzystaj z jednego z zaufanych źródeł, aby pobrać aplikację. My wybraliśmy Android Freeware.

Jak pobierać filmy z YouTube na smartfon, tablet z Androidem

Aplikacja TubeMate pozwala na pobranie wideo z YouTube

Na stronie, na którą zostaniesz przekierowany naciśnij niebieski przycisk z napisem "INSTALL APP". Następnie naciśnij przycisk OK, gdy twoje przenośne urządzenie ostrzeże cię o możliwości jego uszkodzenia przez pobrany plik (oczywiście nic nie stanie się twojemu urządzeniu, lecz ostrzega ono cię standardowo przed pobieraniem aplikacji z innych źródeł niż Google Play).

Jak pobierać filmy z YouTube na smartfon, tablet z Androidem

Aplikacja TubeMate pozwala na pobranie wideo z YouTube

Krok 2.

Domyślnie Android nie pozwoli ci na instalację aplikacji, które nie pochodzą z Google Play. Pamiętając, że w przypadku różnych smartfonów może to nieco inaczej wyglądać idź: Ustawienia > Zabezpieczenia > Nieznane źródła (przesuwając suwak zezwól an instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł). Naciśnij OK w ostrzegawczym wyskakującym oknie. Po instalacji aplikacji TubeMate ponownie przywróć blokujące ustawienie.

Krok 3.

Teraz jesteś gotowy do zainstalowania TubeMate. Jeżeli wciąż masz obawy sięgnij po aplikację, która przeskanuje pobrany plik pod kątem zagrożeń. Dobrym wyborem będzie tutaj np. Darmowy Antywirus Lookout Mobile Security.

Do pliku .apk powinieneś mieć dostęp z poziomu powiadomień. Jeżeli je wyczyściłeś skorzystaj np. z menadżera plików i w oknie wyszukiwania wpisz .apk. Z wyników wybierz odpowiedni plik i rozpocznij instalację.