Jak pobierać filmy z YouTube - poradnik dla laików

1. Po uruchomieniu programu łapiemy kursorem plik *.flv i przeciągamy go do głównego okna programu (drag and drop)

2. W dolnym menu po lewej stronie wchodzimy w ustawienia video i wybieramy tu Bitrate czyli próbkowanie - w przykładzie ustawiliśmy 5000 Kbps czyli średnią jakość pożądanego pliku. I tu proporcjonalnie możemy regulować - im więcej Kbps tym jakość będzie lepsza i odwrotnie - im mniej Kbps tym gorsza jakość.

3. W tym samym menu wybieramy jeden z wbudowanych kodeków - w przykładzie wybraliśmy XviD, ponieważ uzyskamy nim dobrą jakość przy niewielkich rozmiarach pliku. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby skorzystrać z innego kodeka.

4. Wciskamy przycisk Start umieszczony w górnym menu. Program zaczyna konwersję. Mamy możliwość podglądania postępu konwersji jak również statystyk

Jak pobierać filmy z YouTube - poradnik dla laików

Media Coder - Krok 2

5. Po zakończonej pracy wyświetli się na okienko informujące o efektach wykonanej pracy.

Jak pobierać filmy z YouTube - poradnik dla laików

Operacja zakończona

Uwaga - materiał rozszerzony!

Jeśli jesteś zainteresowany nie tylko pobieraniem plików na dysk, ale również publikowaniem ich na YouTube, tworzeniem własnych kanałów TV czy zamieszczaniem filmów bezpośrednio z telefonów komórkowych, powinieneś zapoznać się z artykułem Pawła Brągoszewskiego pt. Szaleństwo YouTube" w PC World Komputerze 11/2006.

Zapraszamy!

6. Gotowy plik możemy oglądać teraz w większości odtwarzaczy multimedialnych (np. Windows Media Player czy też Winamp).

Program Video Downloader lub jego odpowiednik w postaci skryptu zainstalowanego na stronie www umożliwia ściąganie plików z większości tego typu serwisów video (Twórcy wtyczki wymieniają Angry Alien, ArtistDirect, Blastro, Blennus, Blip.tv, Bofunk, Bolt, Break.com, Castpost, Current TV, Dailymotion, DevilDucky, FindVideos, Free Video Blog, Google Video, Grinvi, Grouper, iFilm, LuluTV, Metacafe, Midis.biz, Music.com, MusicVideoCodes.info, MySpace, MySpace Video Code, Newgrounds, PcPlanets, Pixparty, Putfile, REVVER, Sharkle, StreetFire, That Video Site, The One Network, VideoCodes4U, VideoCodesWorld, VideoCodeZone, vidiLife, VIDNET.com, Vimeo, vSocial, Web62.com, YouTube, ZippyVideos). Z każdym dniem skrypt obsługuje coraz więcej stron. Niestety nasz rodzimy Smog.pl, prowadzony przez portal o2.pl, nie jest jeszcze obsługiwany przez tą aplikację. Pozostaje nam jedynie uzbroić się w cierpliwość...

Użytkowników Firefoksa zachęcamy do skorzystania z drugiej metody - oszczędzi im to zapamiętywania dodatkowych adresów www. Metoda pierwsza, jako iż obsługiwana jest z poziomu strony www a nie dodatkowych wtyczek do przeglądarki, działa także z Internet Explorerem czy Operą.