Jak pobierać filmy z YouTube - poradnik dla laików

Ok. Umiem pobierać pliki FLV a co z innymi formatami?

Jeżeli nie wiecie jeszcze jak pobierać filmy strumieniowane z formatów takich jak wmv czy realplayer zapraszamy do zapoznania się z obszernym artykułem na ten temat.

Jak pobierać filmy z YouTube - poradnik dla laików

Zestawienie programów do przechwytywania mediów strumieniowych

Zasady korzystania z materiałów przesyłanych za pośrednictwem streamingu (np. teledysków, dzienników telewizyjnych, filmów czy muzyki) są ściśle określone przez nadawcę i pozornie użytkownik nie ma możliwości ich rejestrowania. Chcąc skorzystać z mediów strumieniowych, nie musisz się za każdym razem łączyć z Internetem i blokować pasma. Wystarczy skorzystać z narzędzi do nagrywania transmisji strumieniowej i w dowolnym momencie odczytać je z lokalnego dysku.

Technika strumieniowa opiera się na przesyłaniu strumienia pakietów, interpretowanych w odpowiedniej kolejności w momencie odbioru. Każdy pakiet zawiera informacje niezbędne do odtworzenia fragmentu multimedialnego (obrazu lub dźwięku). W odróżnieniu od techniki P2P, nie trzeba pobierać całego pliku, aby go odtworzyć. Wygoda pracy z mediami strumieniowymi zależy od szybkości nadawania oraz przepustowości łącza internetowego odbiorcy. Należy pamiętać, że pliki multimedialne poddane kompresji nadal zajmują dużo miejsca i łącze modemowe nie jest w tym wypadku dobrym rozwiązaniem.

Czytaj więcej: Multimedialne strumienie na dysku