Jak poderwać dziewczynę na IRC ?

Chyba każdy internauta słyszał kiedyś o IRC. Internet Relay Chat jest w Polsce znany od czasu, gdy sieć zagościła na uczelnianych komputerach. Od tego momentu studenci, ludzie młodsi i starsi, z całego kraju i ze świata prowadzą rozmowy i... próbują poderwać nieznajome rówieśniczki (i nie tylko). To drugie jednak nieczęsto im się udaje.

Chyba każdy internauta słyszał kiedyś o IRC. Internet Relay Chat jest w Polsce znany od czasu, gdy sieć zagościła na uczelnianych komputerach. Od tego momentu studenci, ludzie młodsi i starsi, z całego kraju i ze świata prowadzą rozmowy i... próbują poderwać nieznajome rówieśniczki (i nie tylko). To drugie jednak nieczęsto im się udaje.

Problem istnieje do dziś i głowi się nad nim każdy IRC-ujący chłopak, który chce się umówić na randkę z IRC-ującą dziewczyną. Przyczyn można doszukiwać się wielu, lecz dwie z nich są najistotniejsze. Po pierwsze - dziewczyn na IRC jest kilkanaście razy mniej niż chłopaków, a to oznacza, iż są one zasypywane ofertami rozmowy. Po drugie - niewielu chłopaków umie właściwie rozpocząć rozmowę z wybranką. Przeciętna IRC-owniczka, jeśli tylko znajduje się na jednym z bardziej zaludnionych kanałów np. #polska, może otrzymywać nawet po kilkanaście zaproszeń do rozmowy na minutę. Co gorsza, tekst rozpoczynającego rozmowę często przybiera formę: "Cześć :-) Może pogadamy ? Skąd jesteś ? Ile masz lat ?" Każda dziewczyna, zniechęcona nudną próbą nawiązania znajomości przez kolejnego podrywacza, po prostu ignoruje go. Stąd podrywający chłopak wyciąga błędny wniosek myśląc, iż z IRC-ujacymi przedstawicielkami płci pięknej nie da się porozmawiać. Nic bardziej mylnego.

Zaprezentuję tu oryginalny, stuprocentowo skuteczny i sprawdzony sposób na bliższe poznanie się z każdą dziewczyną na IRC. Jedyną wadą tego pomysłu jest fakt, iż na początku rozmowy trzeba być na IRC osiągalnym pod dwoma oddzielnymi nickami (czyli mieć swojego tzw. klona). (Od redakcji: do tego celu najlepiej nadają się programy Pirch lub VIRC, mające wbudowaną możliwość podłączenia do wielu serwerów jednocześnie). Jednak końcowy efekt na pewno zrekompensuje tę niedogodność. Moim klonem niech będzie dziewczyna (!) o nicku ZUZA. Wyobraźmy sobie, że Zuza (czyli mój klon) rozpoczyna rozmowę z Magdą (z którą chciałbym zawrzeć znajomość):

(ja jako) Zuza: Ci chłopcy zaczynają mnie już denerwować!

Magda: Mnie też ;((

Zuza: Ale w pewnym sensie są fajni. Nie?

Magda: Noooooo! Choć część z nich to jednak świnie...

Zuza: Masz rację. Lecz ja znam takiego, który jest zupełnie inny... To X-Bart !

Magda: Nie znam go. ;-( Często bywa na IRC ?

Zuza: Chyba tak. Choć nie wiem, bo znamy się dopiero od trzech dni.

I nie uwierzysz: jest przystojny i inteligentny. To rzadkość!

Magda: Masz szczęście...

Tu do akcji wkracza X-Bart, czyli ja. Pragnę nadmienić, iż rozmowa ta wydarzyła się naprawdę i przeprowadziłem takich wiele. Większość z nich zakończyła się sukcesem!

X-Bart: Cześć! Jak miło widzieć dziewczynę na IRC.

Magda: Cześć!!!

X-Bart: Skąd jesteś?

Magda: Z Poznania. A ty?

X-Bart: Ja też ! itd. itd. itd...

Oczywiście, Magda nie wie, że Zuza to ta sama osoba co X-Bart. Ale to chyba nie szkodzi, skoro X-Bart (czyli ja) to naprawdę fajny gość. A Zuza w ogóle nie istnieje...

Od redakcji:

Dziewczyny, nie dajcie się w tak perfidny sposób robić w konia. Wystarczy wpisać komendę "/whois zuza", a następnie "/whois X-Bart", a kiedy zobaczycie, że obie osoby mają dokładnie taki sam adres (np. xbart@ppp-rap123.warszawa.tpnet.pl. czy też ten sam adres po znaczku @, a inną nazwę użytkownika), to prawie na pewno zdemaskowałyście podrywacza. Przyda się także wywołanie komendy "/ctcp version zuza" i odpowiednio "/ctcp version X-Bart" oraz "/ctcp userinfo zuza" i "/ctcp userinfo X-Bart". Jeśli odpowiedzi wygenerowane przez te komendy będą takie same, potwierdzi to wasze podejrzenia.

Pragniemy również nadmienić, że nie ponosimy odpowiedzialności za szkody materialne i niematerialne wyrządzone przez was po odkryciu, że jesteście w ten podstępny sposób podrywane. Poza tym ciekawi jesteśmy, co się stanie, jeśli dwie osoby, które zdecydowały się na wykorzystanie tego pomysłu, poderwą się nawzajem...