Jak podłączyć laptop do telewizora?


Podłączanie kablem HDMI

Jeśli nie masz kabla HDMI, żaden problem - znajdziesz go w każdym sklepie ze sprzętem elektronicznym i nie jest on drogi. Jedno zakończenie umieść w laptopie, drugie - w telewizorze, który nastaw na kanał HDMI. Laptop powinien automatycznie skonfigurować najlepsze parametry połączenia. Jeśli tak się jednak nie stanie, wejdź do Panelu Sterowania, wybierz Ekran, a następnie ustaw Rozdzielczość. Jeśli mimo podłączenia do TV nie widzisz obrazu na ekranie HDMI, wówczas we wspomnianym menu Ekran wybierz opcję Podłącz zewnętrzny ekran".

HDMI

HDMI

Podłączanie kablem VGA

Podłączanie kablem VGA odbywa się w ten sam sposób, jak HDMI - czyli należy włożyć go w odpowiednie porty telewizora oraz laptopa. Kablowi towarzyszy wtyczka jack 3,5 mm, która obsługuje głos. W laptopie podłącza się ją do gniazda słuchawkowego, w TV - do gniazda audio. Wszystkie parametry powinny zostać ustawione automatycznie, a jeśli tak się nie stanie wejdź do Panelu Sterowania, wybierz Ekran, a następnie ustaw Rozdzielczość.

Podłączanie przez USB

Mówiąc wprost, połączenie typu "port USB z portem USB" w tym przypadku nie powinno działać. Jednak istnieje kilka firm, które oferują adaptery, które zmieniają port USB we wtyczkę HDMI. Nie jest to jednak prosta operacja i wymaga specjalistycznego oprogramowania, aby kabel tego typu działał. Gdy już zostanie ono zainstalowane (włącznie ze sterownikiem adaptera), wystarczy podłączyć laptop z TV za pomocą kabla, uruchomić aplikację i gotowe.

Najlepsze gotowe zestawy komputerowe lipiec 2018

Do 1000zł: sprawdź gotowe zestawy w RTV EURO AGD

Do 2000zł: sprawdź gotowe zestawy w RTV EURO AGD

Do 3000zł: sprawdź gotowe zestawy w RTV EURO AGD

Do 4000zł: sprawdź gotowe zestawy w RTV EURO AGD

Więcej gotowych zestawów znajdziesz w artykule: Komputer do gier. 5 konfiguracji od 3000 do 8000 zł