Jak prawidłowo ładować akumulator smartfona

Prawidłowe ładowanie akumulatora smartfona może przedłużyć jego żywotność, co szczególnie istotne jest w przypadku modeli, które nie pozwalają na wymianę tego kluczowego elementu.

Akumulator to jeden z bardziej nudnych tematów do czasu aż smartfon lub tablet zostanie postawiony przed problemem nieefektywnego jego działania. Wielu z nas miało kiedyś problem z wyczerpującymi się zasobami akumulatora będąc poza domem i nie mając możliwości jego podładowania, lecz niestety tylko nieliczni starają się korzystać ze sposobów na zadbanie o żywotność tego kluczowego elementu.

"Bateria urządzenia została tak zaprojektowana, by po 500 cyklach pełnego ładowania zachowała do 80% pierwotnej pojemności." - deklaruje Apple w odniesieniu do iPhone'a zwiększając liczbę cykli do 1000 jeżeli chodzi o iPada.

Po osiągnięciu tego punktu akumulator twojego smartfona (większość producentów wspomina o 300-500 cyklach) powinien zauważalnie stracić na efektywności i być w stanie przyjąć znacznie mniej energii niż początkowo, co oczywiście przekłada się bezpośrednio na czas pracy smartfona. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, które pozwolą ci przedłużyć czas eksploatacji akumulatora i które odnoszą się zarówno do smartfonów (z Androidem, iOS, Windows Phone), jak i tabletów oraz laptopów.