Jak prosto i przejrzyście, to tylko z Magenta Dom! Byliśmy na prezentacji nowej oferty T-Mobile

T-Mobile postanowił wyjść na przeciw oczekiwaniom swoich klientów i odświeżyć swoją ofertę dla tych, którzy szukają wszechstronnego rozwiązania. Sprawdzamy, jak prezentuje się oferta Magenta Dom oraz jej cennik.


Magenta Dom

Fot. Piotr Klonowski

Magenta Dom, czyli prościej się nie da

T-Mobile właśnie wprowadził zupełnie nową taryfę konwergentną dla domu i jego mieszkańców. Na środowej konferencji operator przedstawił ofertę Magenta Dom, w skład której wchodzi abonament komórkowy, internet mobilny oraz domowy bez limitu danych, a także dostęp do kanałów telewizyjnych wraz z zupełnie nowym dekoderem. Jak dokładnie prezentują się ceny i zawartość poszczególnych pakietów? Byliśmy tam i już śpieszymy z odpowiedzią.

Różowy (magentowy) operator szczególnie podkreśla, jak bardzo ważne są dla T-Mobile oczekiwania i wymagania klientów. Nie od dzisiaj wiadomo, że lubią oni łączyć usługi telefonii komórkowej u jednego operatora, tym bardziej jeśli towarzyszy temu atrakcyjna promocja. To co jednak nie zawsze było jasne, to warunki tych promocji, które często odpychały klientów tuż przed podjęciem decyzji lub frustrowały już po zakupie usług. Odpowiedzą na ten problem ma być właśnie Magenta Dom, czyli oferta, która stawia przede wszystkim na prostotę, przejrzystość i elastyczność. Mówiąc krótko: trudniej już było, a prościej się nie da.

Zobacz również:

  • Polscy użytkownicy smartfonów muszą przygotować się na zmiany! Sprawdź, czy będziesz musiał wymienić telefon
  • Najlepsze promocje na usługi i urządzenia w Play, Orange, T-Mobile i Plus [23.06.2022]


Jak oferta Magenta Dom jest widziana oczami jej twórców?

Zapytaliśmy Annę Bieńkowską, TV product ownera w T-mobile Polska, o to, w jaki sposób T-Mobile planuje wychodzić na przeciw stale zmieniającym się oczekiwaniom klientów oraz które z nich okazały się największym wyzwaniem:

Tak, jak najbardziej i to jest właśnie trudne, bo te oczekiwania są zależne i od klientów, i od tego co się dzieje na rynku i na świecie. Nikt jakiś czas temu nie myślał o tym, że będziemy mieć coś takiego jak pandemia, tak więc widzimy, że to jest na prawdę czasem trudno przewidywalne. Wydaje mi się, że to co jest najważniejsze, to żeby w umiejętny sposób słuchać tych klientów i tego co oni od nas chcą. Na tym się będziemy skupiać, czyli na zbieraniu proaktywnie tego, jakie są ich oczekiwania. Tak właśnie podeszliśmy przy starcie tej oferty, to znaczy słuchaliśmy przez kilka miesięcy czego klienci od nas oczekują, zarówno jeśli chodzi o nasz produkt, jeśli chodzi o ofertę contentową i mamy nadzieję, że sprostamy ich oczekiwaniom. Nie zamierzamy spocząć na laurach, zamierzamy kontynuować te drogą i dalej słuchać głosu klientów, jaka jest ich odpowiedź odnośnie tego co im się podoba w naszym projekcie. Tak dalej zamierzamy współpracować.

Kolejne pytanie dotoczyło tego, co wyróżnia ofertę Magenta Dom i dlaczego klienci powinni zdecydować się właśnie na nią:

Postawiliśmy na jakość, nie na ilość. To jest główny wyróżnik. Nie będziemy wchodzić w szranki z innymi operatorami, mówić że my teraz mamy największą ilość kanałów. Już wiemy, że nie to jest dla klientów najważniejsze. Nie oczekują pustych kanałów, których nie oglądają i gwiazdek na fakturze, gdzie po okresie promocyjnym nagle okazuje się, że ich pakiet wzrasta trzykrotnie, a dalej muszą go utrzymywać, bo okres tej umowy trwa 24 miesiące. Jesteśmy transparentni. Wybraliśmy kanały, które są w top viewership i które są najchętniej oglądane przez klientów.

Co więcej, daliśmy klientom możliwość swobody, co chcą po tym okresie promocyjnym oglądać. Jeżeli okaże się, że w danym miesiącu będą chcieli zejść na niższy pakiet lub na środkowy, to nie ma problemu, będą to mogli robić. Dajemy im też narzędzia, żeby zrobić to w łatwy i przyjazny sposób - korzystają albo z naszej aplikacji Mój T-Mobile, mogą przyjść do sklepu, mogą zadzwonić na call center i na pewno nasi pracownicy pomogą przy takich zmianach.

Z trzeciej strony, to co my robimy, to łączymy ten świat tradycyjnej telewizji ze światem serwisów streamingowych. Nie chcemy robić tego w sposób zobowiązujący klientów na 24 miesiące, dlatego oferujemy rozrywkę uwolnioną, gdzie klient może co miesiąc sobie zmieniać serwisy, z których korzysta. Dodajemy do tego również Playera na 12 miesięcy, ale po tym okresie klient może zadecydować, czy chce z niego dalej korzystać, czy nie. Nie ma żadnych gwiazdek, ukrytych kosztów, po prostu rezygnuje i tyle. To sam content musi się wybronić i o tym nasi partnerzy contentowi doskonale wiedzą.

Magenta Dom: co oferuje nowa oferta T-Mobile?

Abonament bez limitu danych i Rozrywka bez Ograniczeń

Po pierwsze, nowa taryfa oferuje połączenia głosowe oraz wiadomości SMS i MMS bez limitu w kraju, a także na terenie Unii Europejskiej. Klienci otrzymają również paczkę internetu bez limitu danych, którego łączę osiąga prędkość do 30 Mb/s.

W ramach abonamentu klienci mogą liczyć również na specjalny pakiet Rozrywka bez Ograniczeń, który otrzymają na rok. Szczególnie warto zwrócić uwagę na swobodę tego pakietu, gdyż klient sam będzie mógł zdecydować, z jakiej usługi będzie chciał korzystać, a dodatkowo co miesiąc każdy pakiet można wymienić na inny. Wśród nich znajduje się: Tidal, HBO Max, Eleven Sports oraz Legimi.

Magenta Dom

Abonament bez limitu danych i Rozrywka bez Ograniczeń

Fot. Piotr Klonowski

Internet światłowodowy

Po drugie, jeśli oferta dla domu, to nie może w niej zabraknąć internetu stacjonarnego - taryfa Magenta Dom oferuje łącze światłowodowe o przepustowości do 300 Mb/s. Co może być dla niektórych zaskoczeniem, T-Mobile stworzył swój własny, zupełnie nowy router Wi-Fi, który każdy klient otrzymuje za 0 zł na okres trwania umowy.

Magenta Dom

Magenta TV

Fot. Piotr Klonowski

Elastyczne pakiety telewizji

Jak mówimy o pakiecie dla domu, pełnym i wszechstronnym, to oczywiście musi być również telewizja, która jest nowością w ofercie T-Mobile. Klienci, którzy zdecydują się na Magenta Dom, otrzymają dostęp do aż 130 kanałów (w tym HBO, National Geographic, czy TVN24), a także dostęp do serwisu Player bez reklam na 12 miesięcy.

Magenta Dom

Lista kanałów w taryfie Magenta Dom od T-Mobile

Fot. Piotr Klonowski

Zupełnie nowy dekoder telewizyjny

Wraz z wprowadzeniem telewizji do oferty T-Mobile, operator przedstawił specjalnie zaprojektowany dla niego dekoder. Urządzenie oparte na systemie Android TV można zakupić za 1 zł przy podpisywaniu nowej umowy na taryfę Magenta Dom. Dekoder zapewnia dostęp do kanałów telewizyjnych z oferty operatora oraz do szeregu aplikacji, takich jak serwisy VOD.

Co więcej, został on wyposażony w funkcję nagrywania do 100 godzin, które będą dostępne w pamięci urządzenia przez następne 180 dni. To jednak nie wszystko, gdyż dla wszystkich spóźnialskich szczególnie przydatny okaże się dostęp do programów, które pierwotnie zostały wyemitowane nawet 7 dni wstecz.

Magenta Dom

Nowy dekoder TV od T-Mobile

Fot. Piotr Klonowski

Magenta Dom: ile kosztuje nowa oferta T-Mobile?

W pierwszym roku trwania taryfy Magenta Dom (abonament bez limitu danych, internet światłowodowy oraz telewizja w pakiecie L) klienci będą musieli przygotować się na wydatek 95 zł miesięcznie.

Jeśli klient będzie chciał zmienić warunki umowy, może to zrobić bez najmniejszego problemu po pierwszym roku trwania umowy. Dostępne będą wtedy pakiety: S z 60 kanałami za 95 zł/msc; M ze 110 kanałami za 120 zł/msc; L ze 130 kanałami za 145 zł/msc. Nie jest to jednak decyzja ostateczna, gdyż pakiet kanałów telewizyjnych można zmieniać co miesiąc.

Magenta Dom

Cennik taryfy Magenta Dom w T-Mobile

Nie chcesz abonamentu w T-Mobile? Nic straconego

Co więcej, klienci ofert na kartę, którzy nie są zainteresowani abonamentem w T-Mobile, wciąż mogą skorzystać z taryfy Magenta Dom w nieco okrojonej wersji. Będą oni mogli zakupić sam internet światłowodowy (300 Mb/s) z telewizją (130 kanałów) w cenie 70 zł miesięcznie w ramach okresu promocyjnego trwającego pół roku.

Masz już abonament w T-Mobile? Po prostu dobierz do niego pozostałe pakiety

Z drugiej strony, jeśli klient posiada już abonament w T-Mobile, to nic nie stoi na przeszkodzie aby dobrał do niego pakiet internetu domowego z telewizją. Jest to możliwe dzięki programowi Korzyści dla Domu - klient otrzymuje zniżkę w wysokości 20 zł miesięcznie, a zatem dodatkowy pakiet internetu i 130 kanałów telewizyjnych wyniesie go tylko 50 zł miesięcznie. Zniżka ta obowiązuję przez pół roku, po czym cena wzrasta do standardowej ceny. Warunki korzystania z pakietu są takie same, jak w przypadku zakupu pełnej taryfy.

Magenta Dom

Cennik taryfy Magenta Dom w T-Mobile

T-Mobile tworzy domy bez limitu podopiecznym fundacji Happy Kids

Całość zakończono bardzo pozytywnym i szlachetnym akcentem, gdyż T-Mobile postanowił podzielić się radością z premiery nowej oferty i wesprzeć fundację Happy Kids, tworzącą i prowadzącą rodzinne domy dziecka. Operator przekazał organizacji 100 tysięcy złotych i zapewnia, że będzie oferować dalsze wsparcie technologiczne dla podopiecznych fundacji w Łodzi, by sprawić, aby każdy dom – również rodzinny dom dziecka – mógł stać się domem pełnym możliwości.

Więcej informacji o ofercie Magenta Dom można znaleźć na stronie https://www.t-mobile.pl/c/magenta-dom/oferta

Magenta Dom

Andreas Maierhofer, CEO T-Mobile Polska, przekazuje 100 tysięcy złotych na rzecz fundacji Happy Kids

Fot. Piotr Klonowski