Jak przerzucać zdjęcia z komputera na iPhone?

Najłatwiejszym sposobem przerzucenia zdjęć z PC na iPhone jest iCloud, jednak można także posłużyć się także aplikacjami firm trzecich lub technologią chmury. Oto przykłady takich rozwiązań.


Transfer za pośrednictwem iCloud

iCloud jest usługą pozwalającą na gromadzenie oraz synchronizowanie danych przy użyciu chmury. Dzięki temu ma się do nich dostęp zarówno z PC, jak i iPhone czy iPada. Eliminuje to także potrzebę posiadania kabli. Używając komputera (lub laptopa) należy wejść przez dowolną przeglądarkę na stronę iCloud i zalogować się za pomocą Apple ID (i hasła).

Po zalogowaniu w serwisie należy kliknąć ikonkę zdjęć, znajdującą się w górnym rzędzie. Czas otwierania galerii zależy od ilości znajdujących się w niej elementów, ale nawet przy dużej może wynieść maksymalnie do 10 sekund. Ponadto, jeżeli wchodzi się do niej w ten sposób (przez przeglądarkę) po raz pierwszy, pojawia się kreator połączenia. Gdy już pokaże się galeria zdjęć, można wybrać zdjęcia do dodania do galerii na PC lub iPhone, a dzięki opcji "Upload" można również załadować do niej zdjęcia z komputera lub smartfona.

Po załadowaniu zdjęć do biblioteki iCloud powinny pojawić się także w aplikacji na iPhone, jeśli jeśli na smartfonie jest włączona usługa iCloud, a on sam podłączony do Wi-fi. Zdjęcia zostaną dodane w kolejności wykonania, a więc np. zrobione w marcu znajdą się w tym rejonie galerii, gdzie są fotografie z tego właśnie miesiąca.