Jak robić zdjęcia na Allegro? Poradnik dla sprzedawców


Przykłady

Zdjęcia produktów, które zostały zaprezentowane jako przykłady w tym poradniku wykonałem dwoma kompaktami wyprodukowanymi w latach 2004-2005 - Sony P93 oraz Sony P200. Sony P93 nie ma możliwości ręcznego ustawiania balansu bieli, a Sony P200 ma.

W przypadku tego pierwszego, na ekranie aparatu tło wydawało się być w miarę dobre, choć trochę zielonkawe. Niestety na monitorze komputera wszystko okazało się bardzo kiepskiej jakości. Po krótkiej obróbce zdjęcia w programie Picasa (funkcje zastosowane po kolei: automatyczny kontrast, pipeta koloru achromatycznego, wypełnienie światlem, wyostrz) jest ono już w pełni akceptowalne. Kolor bucika jest naturalny, a tło prawie zupełnie białe.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt dla fotografów [Aktualizacja 11.09.2021]

W przypadku ręcznego ustawienia balansu bieli (Sony P200) surowe zdjęcie jest trochę lepsze niż z poprzedniego modelu. Jednak w tym przypadku także zdecydowałem się na wykonanie retuszu. Użyłem dokładnie tych samych funkcji co poprzednio. Jak widać, po obróbce zdjęcie jest właściwie identyczne jak to zrobione prostszym aparatem.

Zrób to sam

Jak sam widzisz, wykonanie profesjonalnie wyglądających zdjęć produktów nie wymaga ani specjalistycznej wiedzy, ani bardzo drogiego sprzętu. Wystarczą jedynie chęci do nauki i trochę wolnego czasu. Dobrze wykonane zdjęcia uatrakcyjnią twoją ofertę handlową i mogą znacząco pomóc w polepszeniu wyników sprzedaży.