Jak rozpoznać podrabiane baterie Nokii?

Organizacja Test-Aankoop przedstawiła wyniki testów baterii do telefonów komórkowych Nokii, produkowanych zarówno przez firmę macierzystą, jak też baterii nieoryginalnych i podrabianych.

Przeprowadzone przez firmę testy wykazały, że oryginalne akumulatorki (baterie) firmy Nokia używane w telefonach w są zabezpieczone przed zwarciami, a korzystanie z nich nie grozi użytkownikom żadnym niebezpieczeństwem uszkodzenia aparatu czy zdrowia.

Badanie to potwierdziło niedawne oświadczenie Nokii, że jej telefony z firmowymi bateriami są bezpieczne w użytkowaniu. Nokia wydała takie oświadczenie po doniesieniach prasowych o wybuchaniu firmowych telefonów Nokii, w których jak się okazało były instalowanie nieoryginalne lub podrabiane baterie. Jednocześnie Nokia poinformowała, że za użytkowanie telefonów wyposażonych w nieoryginalne baterie przez nieautoryzowanych bądź nieznanych producentów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej.

Zobacz również:

  • SMS-ujesz z Androida? Wkrótce będziesz mógł pochwalić się nowym profilem

Według Nokii całkowitą pewność, że baterie są bezpieczne w użytkowaniu można mieć jedynie przez używanie oryginalnych baterii sprzedawanych w pakiecie z telefonami Nokia lub zakupie nowych baterii u autoryzowanych sprzedawców Nokii. Dla własnego bezpieczeństwa firma zaleca swym klientom sprawdzenie, jakie baterie są zainstalowane w telefonie komórkowym.

Nieoryginalne baterie można rozpoznać między innymi po umieszczonych na nich napisach: „Replacement battery for...” (bateria zastępcza dla ...), także „For use with ...” (do zastosowania w ...) oraz „Compatible with ...” (zgodna z ...) lub „For Nokia ...” (do telefonów Nokia ...). Klient korzysta z takich produktów na własną odpowiedzialność.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: