Jak się święci 1 maja?

Uczestnicy Laboratorium Reportażu Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego organizują konkurs fotograficzny pod nazwą "Jak się święci 1 maja". Celem konkursu, którego idea narodziła się podczas internetowych warsztatów fotoreportażu, jest ukazanie stosunku polskiego społeczeństwa do pierwszomajowego święta po 16 latach od upadku komunizmu.

W konkursie mogą wziąć udział internauci - młodzież i studenci - interesujący się fotografią i filmem. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie pocztą elektroniczną na adres organizatora (mailto:konkurs@reporter.edu.pl) fotoreportażu, złożonego z maksymalnie 7 zdjęć wraz z opisem, wykonanych 1 maja. Prace będą przyjmowane wyłącznie w formie cyfrowej, a ostateczny termin ich nadsyłania mija 20 maja.

Chętni do wzięcia udziału w konkursie będą musieli dołączyć do swoich prac także dokładne dane osobowe, zgodę na ich przetwarzanie przez organizatora, a także podpisane oświadczenie o posiadaniu praw autorskich do zdjęć. Jury konkursu, w skład którego wchodzą Tadeusz Rolke, Andrzej Zygmuntowicz i Maciej Skawiński, będzie oceniać prace pod kątem jakości, oryginalnego ujęcia tematu i ciekawego opisu.

Dla autorów najciekawszych prac przewidziano następujące nagrody:

- 1. miejsce: aparat cyfrowy FujiFilm FinePix F 710

- 2. miejsce: aparat analogowy Zoom DW60

- 3. miejsce: filmy Superia 400/135/36 x 20 press

- nagroda specjalna za zdjęcie najlepiej wykorzystujące kolor: aparat cyfrowy Pentagram Photon 434

- nagroda specjalna: udział w Internetowych Warsztatach Fotoreportażu

- wyróżnienie: książka "Fotografia XX wieku".

Ogłoszenie wyników nastąpi 5 czerwca tego roku na stronie Laboratorium Reportażu.


Zobacz również