Jak skonfigurować Śledzika? (nasza-klasa.pl)

Od niedawna serwis nasza-klasa.pl umożliwia szybkie kontaktowanie się z wszystkimi znajomymi. Stosowna funkcja nosi nazwę Śledzik. Jak ją skonfigurować i jak z niej korzystać?

Aby skorzystać ze Śledzika, wystarczy wpisać wiadomość w polu tekstowym Śledzik i potwierdzić przyciskiem Wyślij. Otrzyma je żądane grono osób - znajomych (w tym celu zaznacz pole wyboru tylko dla znajomych) lub do wszystkich śledzących cię. Oprócz tego możesz otrzymywać wiadomości od innych osób. Od znajomych napływają automatycznie, w wypadku innych kliknij przycisk Śledź w rubryce Polecana osoba. W razie potrzeby możesz przywołać listę osób śledzonych przez siebie lub listę osób śledzących cię. Oba stosowne polecenia znajdziesz na karcie Znajomi.

Aby skonfigurować Śledzika, kliknij odnośnik Edytuj profil na samym górze strony. Przeskocz na kartę Prywatność. Jeśli nie chcesz, aby wszyscy mogli podglądać twoje wpisy, usuń zaznaczenie pola wyboru Moje wpisy na Śledziku w rubryce Co widzą wszyscy w moim profilu. Jeżeli jednak nie masz nic przeciwko, aby być śledzonym przez innych, zaznacz pole wyboru Dodawać mnie do osób śledzonych w rubryce Co mogą wszyscy w moim profilu. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienie, że ktoś zaczął cię śledzić, przeskocz na kartę Preferencje, zaznacz opcję Informuj mnie o i upewnij się, że jest zaznaczone pole wyboru dodaniu mnie przez kogoś do osób śledzonych.