Jak sprzedawać na aukcjach?

<hr size=1 noshade>

Jak sprzedawać na aukcjach?

Ilustracja 5

Aby rozpocząć nową aukcję, zaloguj się naAllegro i kliknij odnośnik Sprzedaj. Następnie wybierz rodzaj sprzedaży (opcja Kup Teraz umożliwia sprzedaż po stałej cenie). W naszym przykładzie posłużymy się klasyczną aukcją. Wybierz także kategorię i podkategorie odpowiednie do towaru. Na dole tej strony Allegro możesz wybrać jeden z gotowych szablonów, upraszczających przygotowanie efektownego opisu aukcji.

<hr size=1 noshade>

Jak sprzedawać na aukcjach?

Ilustracja 6

Na kolejnej stronie podajesz szczegóły aukcji. Niezwykle istotny jest tytuł: to on, wraz z miniaturą zdjęcia, musi przyciągnąć uwagę kupujących. Równie istotny jest dokładny i przejrzysty opis licytowanych przedmiotów. Możesz użyć znaczników HTML do zmiany wielkości i koloru czcionki. Jeśli nie znasz HTML, użyj opcji Edytor wizualny. Bardzo ważne są zdjęcia dołączone do oferty, warto też zaznaczyć opcję Miniaturka.

<hr size=1 noshade>

Jak sprzedawać na aukcjach?

Ilustracja 7

Teraz podaj cenę wywoławczą, od którejrozpocznie się licytacja. Możesz dodać opcję natychmiastowego zakupu (Kup Teraz) oraz cenę minimalną, poniżej której nie musisz sprzedawać. Obie te opcje podnoszą nieznacznie prowizję. Ustal także datę rozpoczęciaaukcji i czas jej trwania (od 3 dni do 2 tygodni). Możesz sprzedawać kilka sztuk produktów jednocześnie. Po dokładne informacjesięgnij do pomocy dostępnej w serwisie.

<hr size=1 noshade>

Jak sprzedawać na aukcjach?

Ilustracja 8

Ostatnim etapem przygotowywania aukcji jest ustalenie sposobu płatności i transportu przesyłki. Możesz obciążyć kosztami kupującego, ale jeśli zgodzisz się zapłacić za paczkę, zachęcisz więcej osób do licytacji. Bardzo ważne jest ustalenie sposobu płatności (płatne z góry przelewem, przy odbiorze - za pobraniem lub za pomocą specjalnych płatności Allegro). Opcja płatności Allegro pozwala dodatkowo zabezpieczyć transakcję za pomocą narzędzia Escrow.

<hr size=1 noshade>

Jak sprzedawać na aukcjach?

Ilustracja 9

Trzeba śledzić przebieg uruchomionej aukcji, a na pewno należy odpowiadać na pytaniapotencjalnych nabywców. Lista ofert widoczna poniżej twojej aukcji pokazuje nazwy i status użytkowników oraz proponowaną cenę. Liczba w nawiasach wskazuje na uzyskane punkty przez niego za komentarze. O nowych ofertach zostaniesz powiadomiony e-mailem na adres, który podałeś przy rejestracji. W identyczny sposób otrzymasz informację o zakończeniu aukcji.

<hr size=1 noshade>

Jak sprzedawać na aukcjach?

Ilustracja 10

Po zakończeniu aukcji skontaktuj się z osobą, która ją wygrała. Ustalcie szczegóły płatności i transportu przesyłki. Konto bankowe z możliwością obsługi przez Internet znakomicie ułatwia przeprowadzenie transakcji. Jeśli zamierzasz regularnie wystawiać nowe przedmioty, jest praktycznie niezbędne. Umożliwia stałe kontrolowanie przychodzących przelewów i szybkie wysyłanie przesyłek kupują-cym. Jeśli w swoim podpisie nie umieściłeś numeru konta podaj go w mailu poi zakończeniu aukcji.

<hr size=1 noshade>

Jak sprzedawać na aukcjach?

Ilustracja 11

Sprzedany przedmiot powinien być umieszczony w kartonowym pudełku, najlepiej dodatkowo zabezpieczony wypełnieniem ze styropianowych kulek, folii z bąbelkami lub nawet pogniecionych gazet. Przesyłkę owiń zwykłym papierem pakowym i zaklej taśmą. Paczki z cennymi przedmiotami należy ubezpieczyć (np. wysyłając je z podaną wartością). Szczególnie delikatne i wartościowe przedmioty warto dostarczyć osobiście.

<hr size=1 noshade>

Jak sprzedawać na aukcjach?

Ilustracja 12

Po zakończeniu aukcji, a więc po otrzymaniupieniędzy (sprzedający) lub przesyłki (kupujący) należy wystawić kontrahentowi odpowiednią opinię. To nie tylko wyraz kurtuazji - na podstawie takich komentarzy inni internauci będą podejmowali decyzję o uczestnictwie w aukcji. Treść należy dobrze przemyśleć - wystawionej opinii nie można zmienić. Praktycznie nie warto wystawiać komentarzy neutralnych. Pochwal uczciwego, skrytykuj nieuczciwego kontrahenta.

<hr size=1 noshade>