Jak szukać w publicznych zasobach Facebooka

Google nie umożliwia przeszukiwania wpisów z Osi Czasu na Facebooku. Jak się jednak okazuje, istnieje usługa, która zapewnia wyszukiwanie w publicznych zasobach serwisu. Nazywa się Open Status Search.

Mój czytnik RSS coraz częściej musi uznawać wyższość wpisów w serwisach społecznościowych. Na temat Open Facebook Status Search przeczytałem w Google Plusie. Pomysł wydał mi się znakomity.

Usługa pozwala na wyszukiwanie podanych fraz w publicznych wpisach na Facebooku. Nie ma nawet potrzeby rejestrowania czy logowania się w serwisie, a korzystanie z narzędzia jest w pełni darmowe.

Zobacz również:

  • Facebook prezentuje następcę Oculus Quest - Metaverse na wyciągnięcie ręki
  • Aplikacje i gry na Androida za darmo! Sprawdź najlepsze promocje i przeceny [20.05.2022]

Kiedy może to być pomocne? Na przykład kiedy chcemy sprawdzić co inni sądzą o danym produkcie. Wpisujemy: *nazwa_produktu*… I już! Widzimy co piszą na jego temat zwykli użytkownicy. Możemy też wpisać swoje zainteresowanie i znaleźć podobne do siebie osoby.

Pomysł jest świetny, ale niezbyt spodobał się Facebookowi. Jakiś czas temu, narzędzie znane jako Open Facebook Status Search, musiało usunąć słowo Facebook z nazwy.

Nie przedłużając, zapraszamy do prywatnych testów.

Uwaga! Wyszukiwarka nie radzi sobie z polskimi znakami diakrytycznymi. Jeśli jednak napiszecie 'lodz' lub 'krakow', frazy 'Łódź' i 'Kraków' również zostaną odszukane.