Jak szybko levelować w Diablo 2 Resurrected

Podpowiadamy, w jaki sposób szybko levelować w Diablo 2 Resurrected.

fot. Blizzard

Zdobywanie kolejnych poziomów doświadczenia jest jedną z ważniejszych mechanik w Diablo 2 Resurrected. Jeśli chcesz jak najszybciej podnieść poziom swojej postaci w grze, jest na to kilka sposobów. Jeśli nie grałeś wcześniej w oryginalne Diablo 2 i Resurrected jest Twoim pierwszym spotkaniem z tym tytułem, warto na początek zanurzyć się w historię, a szybkie levelowanie zostawić na później.

Diablo 2 Resurrected - jak szybko levelować w grze

Trzeba mieć świadomość tego, że w grze znajdują się kapliczki, które po aktywacji przez określony czas dodają +50% punktów doświadczenia. Są także przedmioty, które zwiększają ilość zbieranych PD.

  • Annihilus - talizman zapewniający +10% PD
  • Mądrość Ondala - kostur zapewniający +5% PD
fot. Damian Kubik

fot. Damian Kubik

Najważniejszą rzeczą, która pozwala na szybkie zbieranie punktów doświadczenia jest eliminowanie kolejnych hord przeciwników w konkretnych miejscach. Po zabiciu wszystkich potworów na danym terenie po prostu wracamy tu ponownie i mozolnie zbieramy kolejne punkty. Należy zwrócić uwagę także na poziom trudności. Na poziomach Koszmar i Piekło otrzymujemy karę za każdy zgon. Tracimy wtedy odpowiednio 5% lub 10% PD. Na początku najlepiej jest grać na normalnym poziomie, ponieważ w tym przypadku kara nie obowiązuje.

Zobacz również:

  • Diablo 4 - premiera, beta, wymagania, gameplay. Piekło wkrótce się otworzy

Pierwsze 15 poziomów najlepiej jest "nabijać" W Tristram. Jest to lokacja, którą odwiedzimy podczas zadania W poszukiwaniu Caina. Musimy tutaj wracać wielokrotnie i pokonywać kolejne zastępy potworów. Do 24 poziomu punkty doświadczenia zbieramy w miejscu, do którego trafimy wykonując zadanie Siedem Grobowów. Konkretnie chodzi o grobowce Tal Rashy. Resztę poziomów doświadczenia zdobędziemy w jednej, konkretnej lokacji, w Sanktuarium Chaosu, gdzie finałowym bossem jest Baal. Tutaj istotne są poziomy trudności.

  • Poziomy 25-40 - Sanktuarium Chaosu (poziom normalny)
  • Poziomy 41-60 - Sanktuarium Chaosu (poziom Koszmar)
  • Poziomy 61-99 - Sanktuarium Chaosu (poziom Piekło)

Lokacje oraz zmiana poziomów trudności w kolejnych etapach levelowania jest o tyle istotna, że gra nakłada karę na ilość zbieranego doświadczenia, jeżeli poziom naszej postaci zbyt różni się od poziomu przeciwników. Przy różnicy wynoszącej 5 nic się nie dzieje, natomiast jeśli przekroczymy różnicę wynoszącą 10 poziomów, za pokonanie takiego przeciwnika otrzymamy jedynie 5% PD.

Zobacz także: Czy Diablo jest dziełem szatana? Kontrowersje wokół serii


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: