Jak udostępnić playlistę na Spotify?

Niedawno dołączyłeś do Spotify? Być może zgromadziłeś już sporo piosenek i chcesz się nimi podzielić? Odpowiadamy, jak to zrobić.

fot. Spotify

Spotify jest jednym z najbardziej popularnych serwisów streamingowych. Swój sukces zawdzięcza m.in. podejściu - aplikacja w pewnym sensie przypomina sieć społecznościową. Korzystając z aplikacji mamy możliwość nie tylko słuchania muzyki, ale też obserwowania swoich znajomych, odkrywania nowych utworów oraz tworzenia playlist i dzielenia się nimi.

Liczba funkcji w aplikacji jest naprawdę spora, dlatego nie wszyscy użytkownicy wiedzą, jak one działają. Jedną z ciekawych i przydatnych opcji jest możliwość udostępniania playlisty.

Zobacz również:

  • Twojej ulubionej piosenki nie ma na Spotify? Sprawdź, jak możesz samodzielnie dodać ją do aplikacji
  • Najlepsze strony z legalną muzyką do pobrania za darmo

Zanim jednak dojdziemy do tej funkcji, warto wyjaśnić, jak stworzyć playlistę. Wszystkie nasze playlisty, czy to utworzone przez nas czy Spotify lub innych użytkowników, znajdują się w zakładce Home. Znajdziemy je również w menu po lewej stronie. Na poniższym screenie widzimy, że pod zakładką Biblioteka znajduje się przycisk Utwórz playlistę.

Jak udostępnić playlistę na Spotify?

fot. Spotify

W ten sposób utworzymy pustą playlistę o nazwie Moja playlista. Kolejne będą dodawane z dodatkiem odpowiedniego numeru. Żeby otworzyć menu funkcji, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem nazwę. Rozwijane menu zawiera wszystkie czynności, które możemy wykonać na playliście. Zauważ, że w ten sposób można zmienić nazwę, stworzyć folder lub dodać playlistę do profilu.

Jak udostępnić playlistę na Spotify?

fot. Spotify

Jak udostępnić playlistę na Spotify?

fot. Spotify

Na samym dole menu znajduje się przycisk Udostępnij. Można to zrobić na dwa sposoby - osadzić na stronie lub skopiować link do playlisty. Skopiowanym linkiem możemy dowolnie się dzielić z przyjaciółmi lub też w innych mediach społecznościowych.

Jak udostępnić playlistę na Spotify?

fot. Spotify

Polecamy: Najlepsze strony z legalną muzyką do pobrania za darmo


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: