Jak uruchomić aplikacje i gry z Google Play na PC?

Chciałbyś na własnym komputerze przetestować mobilną aplikację lub pograć w grę stworzoną z myślą o smartfonach i tabletach? Nic prostszego - prezentujemy sposoby na uruchomienie aplikacji i gry z Google Play na PC.

Projekt x86 Android Port pozwala na uruchomienie systemu Android na dowolnym komputerze z procesorem o architekturze x86 (32-bitowym). Aby tego dokonać należy najpierw zdobyć odpowiedni obraz ISO mobilnego systemu tworzonego przez Google. W tym celu należy udać się na stronę projektu, a następnie do działu Download. Kolejny krok to wybranie wersji Androida - dostępne są między innymi wersje oznaczone numerkami 2.2, 2.3 i 4.0. Po kliknięciu View pod odpowiednim systemem rozpocznie się pobieranie jego obrazu.

Gdy pobraliśmy już wybrany obraz systemu Android do wyboru mamy trzy warianty:

  • Nagranie płyty CD z obrazu ISO przy pomocy np. Ashampoo Burning Studio (do pobrania z naszej bazy programów) i instalacja systemu na dysku twardym komputera
  • Stworzenie boot’owalnego pendrive’a za pomocą np. LinuxLive USB Creator (link do pobrania, instrukcja użytkowania programu) i instalacja systemu na dysku twardym naszego komputera
  • Uruchomienie systemu z poziomu maszyny wirtualnej np. poprzez program VirtualBox (do pobrania tutaj)

Po wykonaniu którejś z powyższych czynności do naszej dyspozycji zostaje oddany czysty system Android i możemy przejść do procesu instalacji ulubionej aplikacji, programu i gry z Google Play.

Emulator Androida na PC - BlueStacks App Player

Drugi wariant, pozwalający na uruchomienie gier i aplikacji z Androida na PC (tzw. emulator Androida na PC), jest odpowiedni dla osób, które nie chcą bawić się w instalowanie Androida na komputerze czy też jego wirtualizację. BlueStacks App Player to w pełni darmowy emulator mobilnego systemu Google dla systemów operacyjnych z rodziny Windows i Mac. Oprócz oczywistej funkcji uruchamiania aplikacji i gry z Google Play posiada on możliwość ich synchronizacji - dzięki tej funkcji błyskawicznie skorzystamy z programów, których używamy na co dzień w smartfonie lub , także tych płatnych.

Program można pobrać z jego oficjalnej strony. Po zainstalowaniu BlueStacks App Player można skorzystać z opcjonalnej funkcji synchronizacji - w tym celu w ustawieniach programu wybieramy Połącz z chmurą i podajemy numer telefonu. Jest to niezbędne, by otrzymać kod PIN i link do aplikacji z Google Play, która umożliwi ową synchronizację.

BlueStacks App Player pozwala między innymi na instalację aplikacji z plików o rozszerzeniu .APK, a także wyszukiwanie programów i gier w portalach takich jak GetJar, 1Mobil i Amazon AppStore.