Jak urządzić salon, by wystrój dobrze komponował się z nowoczesnym sprzętem

"Projekt pokoju dziennego Sony" to najnowszy efekt współpracy japońskiego producenta sprzętu z dwiema znakomitymi projektantkami - Lisą Roberts i Agnieszką Dębską. Doradzają one m.in. jak dobrać odpowiedni model telewizora i właściwe dla niego miejsce w pokoju.

Film pokazujący, w jaki sposób zaprojektować własny salon, może być inspiracją dla wszystkich miłośników projektowania i aranżacji wnętrz. Jest również przewodnikiem jak odpowiednio połączyć styl i zaawansowaną technologię, taką jak telewizor czy komputer osobisty.

Projektantki, w ustaleniu rozmiaru telewizora, używają nowego narzędzia Sony w technologii rozszerzonej rzeczywistości. W aplikacji, na zdjęcie pokoju, nałożyć można różnej wielkości telewizory i upewnić się przed zakupem, który model będzie wyglądał najlepiej.

Klient planujący zakup telewizora, powinienem wejść na stronę nowego narzędzia i postępować zgodne ze wskazówkami twórców.

Porady projektantek - jak stworzyć piękny salon

Lisa Roberts

  • Gdy przygotowuję nowy projekt wnętrza, zaczynam od zastanowienia się nad tym, co najlepiej wyraża osobę, która będzie w tym wnętrzu mieszkać. Tworzę więc "paletę nastrojów". To bardzo proste: proszę tę osobę o wyrwanie ulubionych stron z kolorowych magazynów, o zdjęcia które jej się podobają, kolory które lubi - takie elementy pozwalają szybko wychwycić ogólny trend.
  • Elementy metaliczne - złote, srebrne, brązowe, miedziane - dobrze komponują się z każdą paletą kolorów.
  • Zawsze należy kupować najlepsze sprzęty i produkty, na jakie nas stać. Pamiętajmy, że wnętrza nie służą tylko do oglądania: we wnętrzach się mieszka, używa się ich, a to oznacza, że wszystko stopniowo się zużywa. Dlatego dobrze jest kupować najtrwalsze materiały, najbardziej wytrzymałe podłogi, najbardziej odporne meble.

Agnieszka Dębska

  • Jeśli nie masz pewności, jaka ma być nowa kolorystyka pomieszczenia, namaluj na ścianie kilka próbek kolorów i sprawdź, jak one wyglądają w różnym oświetleniu i o różnych porach dnia.
  • Nie bój się bawić fakturami i materiałami. Łącz tkaniny o grubym splocie z jedwabnymi lub aksamitnymi poduszkami. Stawiaj naczynia ze spękaną glazurą na szklanym blacie stolika do kawy.
  • Stare meble można ożywić prostymi dodatkami. Stara sofa, na której położymy kilka kolorowych poduszek, nabierze zupełnie nowego charakteru.