Jak używać Asystenta Google na słuchawkach

Asystent Google będzie działał z większością słuchawek przewodowych i bezprzewodowych, jeśli dokonasz zmian w ustawieniach w telefonie. Zadziała nawet na telefonach iPhone, a w tym poradniku pokażemy Ci, jak to zrobić.


Jak używać Asystenta Google na słuchawkach

Źródło: techadvisor

Sterowanie smartfonem za pomocą głosu może być bardzo przydatne, gdy jesteś poza domem i masz zajęte ręce lub, gdy prowadzisz samochód. Jeśli Twoje słuchawki mają wbudowany mikrofon, a większość nowoczesnych słuchawek go posiada, to możesz skorzystać z Asystenta Google, aby umówić się na spotkanie, wysyłać wiadomość, zadzwonić do znajomych lub wykonywać wiele innych zadań bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni.

Wymagania Asystenta Google do pracy ze słuchawkami

Google twierdzi, ż poniższe kryteria muszą być spełnione, jeśli chcesz, aby Asystent odpowiednio działał z twoim smartfonem

Zobacz również:

 • To już dziś! Jak i gdzie oglądać Google I/O 2023? Premiera Pixel Fold, Pixel 7a, Androida 14 i wiele innych
 • Apple szykuje wielką zmianę, którą od razu znienawidzisz

Urządzenie musi być wyposażone w:

 • System Android w wersji 6.0 Marshmallow lub nowszy
 • Aplikacje Google w wersji 7 lub wyższej
 • Najnowszą wersja usług Google Play
 • Minimum 1,5 GB pamięci RAM
 • Rozdzielczość ekranu 720p lub wyższą
 • Połączenie internetowe
 • Język telefonu ustawiony na obsługiwany przez asystenta (sprawdź na oficjalnej stronie Google)

Google twierdzi również, że słuchawki muszą być zoptymalizowane do pracy z Asystentem, jednak większość słuchawek nawet bez odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego kompatybilność będzie z nim działać.

Ustawienia słuchawek

W zależności od typu posiadanych słuchawek, przewodowych lub bezprzewodowych, będziesz musiał wybrać inny schemat działania. Słuchawki przewodowe powinny natychmiast współpracować z Asystentem, więc jeśli wcześniej skonfigurowałeś aplikację, powiedzenie "OK Google" spowoduje otwarcie Asystenta gotowego na Twoje polecenia.

Słuchawki Bluetooth oczywiście muszą być wcześniej sparowane z telefonem. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, upewnij się, że słuchawki są włączone, telefon jest podłączony do Internetu i że Bluetooth jest włączony, można go uruchomić ściągając belkę powiadomień i klikając w ikonę Bluetooth.

Następnie otwórz aplikację Ustawienia w urządzeniu i dotknij Połączone urządzenia. Na następnej stronie dotknij Sparować nowe urządzenie, a następnie, gdy słuchawki pojawią się w sekcji Dostępne urządzenia, dotknij ich, aby zakończyć proces parowania.

Jak używać Asystenta Google na słuchawkach

Aby to zrobić, być może trzeba będzie przełączyć słuchawki w tryb parowania, więc sprawdź instrukcje obsługi, którą do nich dołączono, aby zobaczyć, jak to się robi.

Następnie dotknij przycisku na zestawie słuchawkowym (ponownie postępując zgodnie z instrukcjami, które zostały do niego dołączone), aby rozpocząć rozmowę z Asystentem Google. Jeśli to nie zadziała, można przejść do Ustawienia > Google > Wyszukiwanie Google, Asystent i Głos > Głos, a następnie włączyć funkcję wyszukiwania głosowego w urządzeniach Bluetooth.

Jak używać Asystenta Google na słuchawkach

Aby osiągnąć zadowalające rezultaty możesz od razu kliknąć opcję Voice Match, aby Asystent Google nauczył się rozpoznawać twój głos.

Jak korzystać z Asystenta Google na słuchawkami z iPhone'a

Aby móc korzystać z Asystenta Google na swoim telefonie iPhone musisz spełniać następujące wymagania:

 • Posiadać iPhone 5 lub nowszego z systemem iOS 9.3 lub nowszym
 • Zainstalowana aplikacja Asystent Google
 • Aktywne połączenie internetowe
 • Słuchawki zoptymalizowane dla Asystenta, ale tym razem, na prawdę powinny one być przeznaczone do prac z Asystentem

Ustawienia dla iPhone'a

Jeśli masz parę przewodowych słuchawek z mikrofonem, to powinieneś być w stanie korzystać z funkcji od prawie razu. Niestety na iOS Asystent Google nie działa tak samo, jak w przypadku urządzeń z systemem Android. Asystent Google jest głęboko zintegrowany z systemem operacyjnym Android, a w przypadku iOS jest po prostu aplikacją. Ze względu na konstrukcję i ograniczenie uprawnień dla aplikacji w iOS, aby korzystać z poleceń głosowych Asystenta musisz najpierw uruchomić aplikację Asystenta.

Możesz dodać skrót Siri Shortcut, stukając ikonę w prawym dolnym rogu aplikacji Assistant i wybierając Add "Ok Google" do Siri. Pozwoli to Siri na otwarcie Asystenta, kiedy wypowiadasz wybrane wyrażenie.

Jak używać Asystenta Google na słuchawkach

Źródło: techadvisor

W przypadku zestawów słuchawkowych Bluetooth, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest włączenie słuchawek, zapewniając jednocześnie połączenie telefonu z Internetem. Jeśli nie są one jeszcze sparowane, otwórz Ustawienia > Bluetooth i włącz Bluetooth. Szukaj słuchawek w sekcji Moje urządzenia, a następnie dotknij jej nazwy, aby połączyć się z telefonem iPhone.

Możesz zostać poproszony o połączenie słuchawek z Asystentem, co można zrobić, stukając przycisk Connect (Połącz), a następnie, po wyświetleniu monitu, sparować słuchawki.

Ze względu na brak integracji Asystenta Google z systemem iOS mogą wystąpić pewne problemy podczas parowania i ustawiania. Niestety Asystent Google w systemie iOS nie działa w takim samym stopniu, jak na urządzeniach z Androidem. W przypadku urządzeń Apple domyślnym asystentem głosowym jest Siri, która niestety nie rozpoznaje języka polskiego.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: