Jak używać WhatsApp na PC, iPadzie i tablecie z Androidem

WhatsApp na tablecie z systemem Android

Co prawda oficjalnie nie ma wsparcia WhatsApp dla tabletów, jednak w pewien sposób można ominąć tę niedogodność. Aby WhatsApp działał na tablecie, należy pobrać z sieci plik instalacyjny "WhatsApp.apk". Przed rozpoczęciem instalacji należy wejść w ustawienia bezpieczeństwa tabletu i zaznaczyć "Nieznane źródła" (po instalacji WhatsApp można znowu odznaczyć, co nie będzie przeszkadzało w działaniu aplikacji). Gdy komunikator jest już zainstalowany, uruchom go - teraz trzeba przejść kontrolę telefoniczną. Podaj numer swojego telefonu i kliknij OK. Dostaniesz na niego sms - oczywiście nie odbierze go tablet. Po kilku minutach WhatsApp poinformuje o nieudanej weryfikacji sms-owej i poradzi weryfikację głosową. Wybierz opcję połączenia, odbierz telefon, a otrzymasz kod. Wpisz go w aplikacji na tablecie - i już gotowe.

WhatsApp na tablecie

WhatsApp na tablecie

Jest tylko jeden problem - jeżeli używasz WhatsApp na tablecie z systemem Android, aplikacja przestanie działać na smartfonie. Dzieje się tak, ponieważ jeden numer telefonu może być przypisany wyłącznie do jednego konta w komunikatorze. W sumie nie będzie to przeszkadzać, ponieważ i tak do rozmowy używa się tylko jednego urządzenia naraz.

WhatsApp Web na iPadzie

Nie istnieje oficjalne wydanie WhatsApp na iPada, jednak istnieje sposób, aby zainstalować aplikację także na tablecie Apple. Nie można zrobić tego WhatsApp bezpośrednio, więc trzeba wejść do iTunes i pobrać wersję dla iPhone. Na urządzeniu znajdzie się plik w formacie .ipa. Należy uruchomić Finder, a następnie udać się do folderu, w którym przechowywane są pliki z iTunes. Na liście plików należy znaleźć WhatsApp.ipa, a następnie przeciągnąć ten plik na pulpit.

Lokalizacja pliku WhatsApp.ipa

Lokalizacja pliku WhatsApp.ipa

Następnie należy podłączyć iPada (iPoda) do komputera stacjonarnego (Mac lub PC), na którym zainstalowany jest program do obsługi plików na urządzeniach Apple (np. darmowy iFunbox). Po jego uruchomieniu należy wybrać opcje Install App i wybrać plik instalacyjny WhatsAppa na iPadzie. Po procesie aplikacja nie będzie jeszcze działać. Do jej aktywacji niezbędny jest iPhone. Tam należy zainstalować WhatsApp w normalny sposób, uruchomić, zarejestrować numer telefonu i przesłać podany kod. Po tej operacji odepnij iPada od komputera, podłącz w jego miejsce iPhone i na liście aplikacji smartfona kliknij dwa razy na ikonce WhatsApp.

Eksploracja plików za pomocą iFunBox

Eksploracja plików za pomocą iFunBox

Skopiuj foldery Library i Documents na komputer - zawierają one dane o rejestracji. Teraz znowu podepnij iPada i za pomocą iFunBox wejdź do działu aplikacji użytkownika, a następnie do folderu WhatsApp, gdzie przekopiuj przerzucone na pulpit foldery Library i Documents. Odłącz iPada, uruchom WhatsApp - jeżeli pokaże się informacja, że urządzenie nie jest wspierane, wyłącz je i włącz, a następnie spróbuj ponownie.